Napisz list otwarty do uczniów swojej szkoły. Spróbuj ich przekonać, że w dobie internetu ciagle warto pisać tradycyjne listy. W tym liście podaj kilka argumentów

wyobraź sobie że jestes psychologiem i współpracujesz z redakcja pisma dla młodzieży. Odpisz czytelnikowi na list, udzielajac mu rady

błagam pomóżcie mi mozecie sobie wybrac ktores zadanie z tych dwoch i mi napiszcie bo ja nie wiem jak? prosze licze na was:):)

2

Odpowiedzi

2009-11-07T09:52:50+01:00
Wybieram temat drugi. Powiedzmy, że p. psycholog ma na imię Monika ;p

Droga Moniko!
Od pewnego czasu zauważyłam, że zupełnie odcinam się od swojej grupy. Kiedyś całymi dniami siedziałam z nimi na ławce, gadając o różnych mało istotnych rzeczach. Wtedy to miało jakiś sens. Ostatnio każdy z nich mnie denerwuje. Zachowują się jak małe dzieci. Za to ja poszłam do starszych kolegów, z którymi chodzę na imprezy, popijam alkohol, palę papierosy... Moja mama pewnego dnia zauważyła, jak przyszłam do domu lekko pijana i wyczuła, że paliłam. Powiedziała, że mam natychmiast przestać, zrobiła wielką aferę. Problem w tym, że ja nie umiem przestać.. Proszę, pomóż.
Ania, 15 lat.

Droga Aniu!
Twój problem rzeczywiście jest poważny. Najwidoczniej bardzo szybko dojrzewasz, a zachowanie i towarzystwo kolegów z klasy już Ci nie odpowiada. Może czułaś się samotna, i właśnie dlatego sięgałaś po tak radyklane środki jak imprezy ze starszymi kolegami. Mama faktycznie ma rację i zupełnie słusznie się o Ciebie martwi. Chyba wiesz, że musisz przestać się z nimi zadawać? Poszukaj w klasie, albo w szkole (o rok starszej) dziewczyny, z którą się zakolegujesz i nie będziesz myślała o imprezach. Jeśli to nie pomoże, idź do szkolnego psychologa.
2009-11-07T10:02:10+01:00
Szanowi uczniowie,
Chciałabym was przekonać dlaczego warto pisać listy. To jest już stara tradycja Polska, nasze babcie, dziadki w ten sposób się porozumiewali z rodziną, a więc nie niszczmy tej tradycji.
List chcarakteryzuje się określonymi cechami styrukturalnymi i funkcoonalnymi, jest pismem o charakterze informacyjnej, posiadający określonego nadawcę i odbiorcę.
List jest formą odłożonej rozmowy, która zawiera nie tylko to co chcemy powiedzieć adresatowi, ale także pytanie, o które chcemy się dowiedzieć.

Pozdrawiam ;**