Odpowiedzi

2010-04-04T08:56:13+02:00
Ćw.1.Główną bohaterką książki pt; " Ania z Zielonego wzgórza" jest Ania Shirley. Kiedy pojawia się w książce ma zaledwie jedenaście lat. Od samego dzieciństwa wychowywała się w Domu dziecka. Przybyła na Zielone Wzgórze pełna entuzjazmu i marzeń o prawdziwym i ciepłym domu. Już po pierwszym spotkaniu z Mateuszem wiedziała, że Zielone Wzgórze będzie jej ukochanym miejscem i domem. Ania była chudą dziewczynką o długich, rudych włosach. Bardzo nie lubiła koloru swoich włosów. Miała bladą twarzyczkę na której było kilkanaście piegów. Wiele osób śmiało się z Ani z powodu włosów, ale sądzę że tak naprawde to zazdrościli jej że Ania ma tak orginalny i niepowtarzalny kolor wlosów. Chętnie pomagała Maryli w pracach domowych. Ufała Maryli powierzała jej liczne tajemnice, sekrety czy skarby. Bohaterka miała bardzo bujną wyobraźnię.
Moim zdaniem Ania jest postacią pozytywną w tej książce. Jest osobą z której warto brać przykład, ponieważ uczy nas dobroci do zwierząt czy ludzi.

ćw.2. Maryla Cuthbert jest pięćdziesięcioletnią kobietą, która wraz ze swoim bratem Mateuszem zgodziła się wziąć Anię do siebie pod opiekę. kobieta jest szczupłą, wysoką i surową starą panną. Dbała o dom, zawsze sumiennie wykonywała wszystkie obowiązki, które do niej należały. Moim zdaniem Maryla jst kobietą, którą warto naśladować. Mimo tego że przyjela Anie do siebie to była dla niej bardzo miłaa

ćw.3. mateusz Cutbert jest bohaterem drugoplanową w książce pt."ania z zielonego wzgórza".Ma około szęśćdziesięciu lat, jest starym kawalerem i bratem maryli. Ma niezgrabną budowę ciała i długie siwe włosy. Jest wstydliwy względem kobiet. To łagody i bardzo wyrozumiały mężczyzna. Kiedy ómiera Ania i Maryla tracą towarzysza swoich dni i kogoś najważniejszego na świecie.
Moim zdaniem Mateusz był pozytywną postacią w tej książce.


mam nadziejee ze pomogłaaam ;*
P.S. to na 1ooooooooooo% nie z neta sama pisałaam ;P