Odpowiedzi

  • ptrc
  • Rozwiązujący
2009-11-07T10:39:40+01:00
Antygona i Kreon, kłócą się o dobra moralne, o swoje potrzeby. Każdy ma swoje zdanie i twardo przy nim przystaje. Kreon przedstawia racje zbiorowości oraz kieruje się swoimi zasadami, natomiast Antygona symbolizuje jednostkę dla której ważne są prawa Boskie. Są to postacie o różnych charakterach. Współcześnie spotykamy dużo ludzi o podobnych cechach charakteru z podobnymi problemami. W ich konflikcie często racja stoi po obu stronach, jednak brak zrozumienia prowadzi do tragicznych skutków.
2009-11-07T13:25:35+01:00
W dzisiejszych czasach na świecie istnieje dużo osób , które żyją tak zwanym "fanatyzmem religijnym" , gdyż dla nich Bóg jest nieodłączną częścią życia. Są to osoby , które nigdy ( a raczej w większości) nie sprzeciwiły się Bogu . Są to osoby które nie przeklinają , nie kłamią , udzielają się w kościele np: chór
Są to tak zwane "Antygony"


W dzisiejszych czasach istnieje dużo osób , które "kochają" politykę , które twierdzą że to co powie jakiś minister jest święte. Są to osoby , które wierzą i popierają polityków na każdym kroku. Te osoby twierdzą że politycy zawsze mają rację i że nigdy się nie mylą i zawsze właściwie postępują. Są to osoby , które nigdy nie dają sobie nic powiedzieć. Osoby te , popierają polityków , gdyż nie chcą zepsuć sobie reputacji u innych osób.
Są to tak zwani "Kreoni"