1. Oceń postawę żołnierzy i społeczeństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
2.Czy zrzucanie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki przyspieszyło zakończenie działań wojennych na Dalekim Wschodzie . Czy miało wpływ na podział świata powojennego. Uzasadnij.

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-07T13:50:25+01:00
1.Społeczeństwo polskie łączyło sie z żołnierzami którzy po przez różne fronty byli zmuszani do walki, często walczyli oni przeciwko sobie. Żołnierze wykazywali duży patriotyzm szczególnie w kompani wrześniowej gdzie wykazali w bitwach chęć obrony Polski oraz w próbie przeciw stawiania sie zarówno hitlerowcom jak i Rosjanom. Ludzie starali sie pomóc wojsku polskiemu, pomagali partyzanta, którzy tworząc AK narażali sie na wielkie niebezpieczeństwo. Moim zdaniem żołnierze Polscy starali się ocalić Polskę jak tylko umieli, z racji ich niewielkiej ilości prędzej czy później musieli odnieść porażkę ale ich męstwo i patriotyzm zasługują na podziw. A społeczeństwo które ukrywając i pomagając żołnierzom zasługują na pamięć szczególnie w tym miesiącu listopadzie powinniśmy modlić się za ich duszę które często męczeńską śmiercią pomagali innym a tym samym nam czyli pokuleni który może żyć w Polsce.

2. Sadzę że tak, bo gdyby nie takie "potrząśniecie" Japonią to wojna mogła by trwać dłużej, ponieważ Japonia nie poddała by sie tak szybko dysponując takim wojskiem jakie miała, a boby pokazały im ze nie sa na tyle silni by zawładnąć częścią świata.
Sądzę tez że gdyby wojna trwała dalej to na pewno byłby inny podział ziem po wojnie ponieważ niektóre tereny były by bezpowrotnie zajęte i nikt nie chciał by ich odstąpić
2009-11-07T14:08:09+01:00
1. Postawa żołnierzy i społeczeństwa podczas wojny jest godna podziwu. Żołnierze walczyli dzielnie, oddali życie za ojczyzne, organizowali wiele sprytnych akcji, wspierali innych. Mimo porażek, które oczywiście miały miejsce, nie poddawali się, ale walczyli do samego końca.
Społeczeństwo nie poddało się represji wroga, nie wyparło się ojczyzny. Tworzyło opozycje i wiele różnych organizacji, które miały na celu pomoc Armii polskiej oraz podtrzymanie polskiej tradycji. Pod groźbą śmierci ludzie nie wydawali przyjaciół, ale pomagali sobie i wspierali się wzajemnie. Postawa żołnierzy i społeczeństwa powinna zostać w naszej pamięmi.
2.Zrzucenie bomb atomowych miało znaczenie, ponieważ skutki tego były nie do opisania. W wyniku tego zginęło wiele tysięcy ludzi, miało więc to znaczenie i wpływ na społeczeństwo i kraj, na ich wielkość i siłę. Miało to też znaczenie dla powojennego świata, ponieważ sytuacje między sojusznikami zmieniła się w wyniku różnych poglądów na temat zrzucenia bomb.
;)
2009-11-07T14:29:07+01:00
1. Postawa żołnierzy i społeczeństwa podczas wojny jest godna podziwu.
Byli prawdziwymi patryiotami. Żołnierze walczyli bardzo dzielnie, oddawali życie za ojczyzne. Zorganizowali wiele udanych akcji, zdarzały sie takze porazki.
Walczyli dzielnie, pokonywali swoje slabowsci i nie poddawali sie cierpieniu.
Społeczeństwo nie wyrzekło sie obywatelstwo i wierzyło, ze kiedyś będą wolni.
Wszyscy wspierali się nawzajem. Tworzyli różne tajne organizacje aby zwalczyć okupanta. Próbowali podtrzymac polska tradycje, język i kulture.

Żołnierze walczyli dzielnie, oddali życie za ojczyzne, organizowali wiele sprytnych akcji, wspierali innych. Mimo porażek, które oczywiście miały miejsce, nie poddawali się, ale walczyli do samego końca.
Społeczeństwo nie poddało się represji wroga, nie wyparło się ojczyzny. Tworzyło opozycje i wiele różnych organizacji, które miały na celu pomoc Armii polskiej oraz podtrzymanie polskiej tradycji. Pod groźbą śmierci ludzie nie wydawali przyjaciół, ale pomagali sobie i wspierali się wzajemnie. Postawa żołnierzy i społeczeństwa powinna zostać w naszej pamięmi.

2. W wyniku zrzucenia bomb zginęło wiele tysięcy ludzi, dwa miasta zostały doszczednie zniszczone.Miał to znaczenie, gdyż rózne poglądy na temat zrzucenia bomb spowodowały wojny.
w wyniku różnych poglądów na temat zrzucenia bomb.