A) wyznacz trasę przejazdu dowolnym środkiem lokomocji, prowadzącą z miejsca Twojego zamieszkania do miejscowości, w której planujesz się zatrzymać , położonej w wybranym regionie górskim. Jeśli wybierzesz podróż koleją , uwzględnij w opisie czas przejazdu, główne stacje kolejowe, liczbę ewentualnych przesiadek i kategorię pociągów ( np:. InterCity, ekspres, pospieszny, osobowy). Jeżeli natomiast zdecydujesz się na podróż samochodem, uwzględnij numery i rodzaje dróg, największe miasta, przez które prowadzi trasa przejazdu, oraz miejsca , w których zatrzymasz się na krótki odpoczynek.

Please, krótko zwięźle i na temat <3

b)Korzystając z mapyturystycznej wybranego regionu górsiego, zaplanuj i opisz trasę wycieczki z miejscowości, w której masz zamiar się zatrzymać, na najwyższy szczyt tego regionu. Planując trasę wycieczki, weź pod uwagę jej długość , stopień trudności oraz liczbę atrakcji turystycznych , które miniesz po drodze.

Konieczne to jest! ;D

ZESZYT ĆWICZEŃ DO GEOGRAFII DLA KLASY 1 GIMNAZJUM.
PLANETA NOWA ERA
ZGODNIE Z NOWĄ PODSTAWĄ PROGRAMOWĄ....

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-07T13:47:51+01:00
Trasa: Kalisz-Zakopane
Podróż rozpoczynam od drogi krajowej nr 25, potem na nr 11. Po drodze mijam Ostrzeszów, Kępno i Kluczbork, gdzie zatrzymuje sie na odpoczynek,nastpnie jade do katowic i mijam Olesno, lubliniec i bytom.W katowicach jade autostradą A4. w krakowie mam odpoczynek i potem zjeżdzam na droge nr7. Poprzez Myślenice dojeżdzam do miejscowosci Rabka-Zdrój (droga nr47) i przez nowy targ dojeżdżam do zakopanego

b)
trasa: Morskie oko - Rysy
kolor szlaku: Trudny : czerwony
czas przejścia : ok. 4 h 30 min
Różnica wzniesien miedzy morskim okiem a rysami: 1100 m
największa Atrakcja: lustro czarnego stawu
rysy: 2499m.n.p.m

licze na naj :*
79 4 79