Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-07T13:45:44+01:00
Globalne ocieplenie spowodować może stopnienie lodowców, co za tym idzie zwiększenie wilgotności powietrza...zimy będą bardziej srogie, a lata upalniejsze...ponadto podniesie się poziom wód powierzchniowych i podziemnych(ale to już nie klimat)
_________________________________________________________
Liczę na status najlepszego rozwiązania.
1 5 1
2009-11-07T14:20:41+01:00
Gdy wielkie zakłady przemysłowe emitują ogromne ilości dwutlenku węgla, freonu, metanu i pary wodnej, atmosfera staje się tak gęsta, że ciepło nie może się przez nią "wydostać". Temperatura na Ziemi jak i na terenie Polski rośnie wtedy niczym w szklarni. Wydawałoby się, iż kilka stopni więcej to nic groźnego - jednak w skali światowej nawet drobna zmiana termiczna może mieć katastrofalne następstwa. Uważa się, że przyczyną tego stanu jest spalanie paliw kopalnych, wskutek czego każdego roku powstaje 1,8 miliarda ton dwutlenku węgla. Ponieważ tak wiele dyskutuje się o tym, jakie rozmiary przybierze zjawisko globalnego ocieplenia, a nawet wysuwa się wątpliwości, czy taki proces w ogóle zachodzi, nic więc dziwnego, że panują najrozmaitsze opinie co do środków zaradczych. . Chodzi między innymi o spożytkowanie energii słonecznej, energii wiatru i rzek oraz podziemnych źródeł pary wodnej i gorącej wody.
Obecnie klimat Polski odznacza się dużą zmiennością pogody i znacznymi wahaniami przebiegu pór roku w następujących po sobie latach; przez Polskę przebiega granica między klimatem umiarkowanym ciepłym i dżdżystym a klimatem borealnym, śnieżno-leśnym, przez nasz kraj przechodzą również izoamplitudy
1 5 1