Odpowiedzi

2009-11-07T13:55:58+01:00
Obowiązek-czynność którą musisz wykonać,zachowanie którego musisz przestrzegać np.przestrzeganie regulaminu szkolnego.

2.Myślę, że jestem człowiekiem odpowiedzialnym, ponieważ stosuje się do regulaminu szkolnego oraz mam nie naganne zachowanie.Gdy mam coś do zrobienia zawsze wykonuje to sumiennie.
3.Zgadzam się ze stwierdzeniem Sofoklesa, ponieważ gdy wypełni się wszystkie obowiązki ludzie są z nas dumni, a po ich wykonaniu mamy czas na własne przyjemności z czego jesteśmy szczęśliwi.
Powodzenia!!!!
5 3 5
  • Użytkownik Zadane
2009-11-07T13:56:59+01:00
1.Obowiązek polega na tym, że musimy coś zrobić, bo nam ktoś każe(rodzice, prawo, system). W praktyce może to wyglądać, tak że odwalimy to byle jak, żeby było.

Odpowiedzialność polega na tym, że musimy coś zrobić, bo tak nam każe sumienie, bądź poprosił nas o to przyjaciel(nie jesteśmy zmuszani). W praktyce staramy się zrobić to jak najlepiej, a jeżeli ma być byle jak-nie robimy wogóle.

Czyli różnica polega na tym, że w jednym przypadku jesteśmy zmuszani, a w drugim robimy to z własnej woli.

2.Jestem człowiekiem odpowiedzialnym, bo gdy ktoś mi zaufa, powierzy zadanie, to zrobię wszystko aby je wykonać.

3."Największe w życiu szczęście to spełnienie obowiązków". Nie zgadzam się z tą tezą, ponieważ jeżeli ktoś mi każe coś robić, to źle się z tym czuję. Oczywiście jak rodzice każą posprzątać, to to jest prośba(i spełniam ją z szacunku), więc to nie obowiązek.
________________________________________________________
Liczę na status najlepszego rozwiązania.
5 3 5
2009-11-07T13:56:49+01:00
1.obowiązek-konieczność zrobienia czegoś wynikająca z nakazu moralnego lub prawnego; też: to, co ktoś musi zrobić powodowany taką koniecznością»
odpowiedzialność. «obowiązek moralny lub prawny odpowiadania za swoje lub czyjeś czyny»..
2. Zależy od człowieka
3. Zgadzam się ze stwierdzeniem Sofoklesa bo gdyby nie obowiązki nasze życie byłoby nudne, nic nieznaczące. Obowiązki nadają naszemu życiu barwy
2 1 2