Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-07T16:26:30+01:00
W podanych fragmentach opisane jest spotkanie Szawła, zwanego także Pawłem, z Jezusem.
Szaweł był osobą sprzeciwiającą się nauce Jezusa i jej rozpowszechnianiu. Wyznawców wtrącał do więzienia, nie ważne było czy to mężczyzna czy kobieta. Wśród chrześcijan siał grozę. Pewnego dnia udał się do arcykapłana z prośbą o wydanie listów aby mógł uwięzić zwolenników Jezusa, gdyby takowych spotkał w drodze do Damaszku. Gdy był w drodze do tego miasta, nagle olśniła go światłość z nieba. Upadając na ziemię usłyszał głos, który nakazł mu iść do miasta a tam powiedzą mu co ma dalej robić. Szaweł podniesiony z ziemi, otworzył oczy zrozumiał, że jest niewidomy. Nie widział nic przez trzy dni.
W Damaszku za sprawą Jezusa i Ducha Świętego Szaweł został cudem uzdrowiony przez Ananiasza. Od tej chwili Szaweł zmienił się diametralnie. Uwierzył w naukę Jezusa i wraz z innymi począł ją rozgłaszać. Jednak, gdy nikt nie wierzył w prawość Szawła i pragneli jego śmierci, bracia [jego] wysłali go do Tarsu aby tam nauczał.
Po jakimś czasie wysłano Barnabę do Antiochii. Zobaczył jak wielu jest tam ludzi wierzących. Udał się do Tarsu by szukać Szawła. Kiedy go znalazł wrócili do Antiochii i przez rok nawracali tamtejszych ludzi. W Antiochii po raz pierwszy uczniów nazwano chrześcijanami.
Gdy obaj dotarli do Salaminy, Szaweł wezwany do Sergiusza Pawła, pojął, że jest to wysłannik szatana. [Szaweł] Powiedział mu, że zostanie dotknięty ręką Boga i będzie niewidomy. A gdy to powiedział na Sergiusza Pawła spadł mrok i ciemność.
38 3 38