Nie żal ci czasu? Każda chwila jest kroplą wieczności, życie mgnieniem jej oka tyle jest spraw arcyważnych. Jak ty odpowiedziałbyś na słowa mędrca? Co dla Ciebie jest najważniejsze w życiu, a na co szkoda Ci czasu? Napisz wypowiedź składającą się z 15 wypowiedzi.

2

Odpowiedzi

2009-11-07T15:50:03+01:00
Słowa mędrca są złotem. Czas jest bardzo cenny. Nie zatrzyma się, biegnie dalej. Warto dlatego wykorzystać go właściwie. Zamiast siedzieć kilka godzin na komputerze i grać w gry, to zdecydowanie lepiej jest się dokształcić. Najlepiej pouczyć się lub wziąć książkę do ręki i poczytać. W tym czasie o jakiś mały procent stajemy się mądrzejsi. Możemy być z siebie dumni, że nie straciliśmy tego wartościowego czasu na jakieś bzdury. Albo pomóc mamie w czymś np. podlać kwiaty, poodkurzać. Osoba ta będzie miała mniej do roboty, a ty wyrobisz sobie dobrą opinię. Bardziej rodzic będzie ci pozwalał wychodzić do kumpli, czy gdzie indziej. Leniuchowanie to tylko duża strata czasu. Rozumiem, że nic się nie chcę, ale warto jest się przyłożyć i wysilić. W końcu, często żałuje się, że nic się nie robiło a potem są zaległości. Warto wspomnieć, że czasu się nie zatrzyma, zawróci, dlatego więc wykorzystajmy go odpowiednio.
210 4 210
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-07T15:57:05+01:00
Czasu nie zatrzymam. Każdą chwilę staram się przeżywać jak najlepiej i mimo, że wiele czasu poświęcam na błahostki nie żałuję tego. Wiem, że każda minuta mojego życia ma znaczenie, ale skąd mam wiedzieć czy akurat ta minuta nie będzie tą najbardziej znaczącą? Najważniejsza dla mnie w życiu jest rodzina. Nie żałuję ani ułamka sekundy spędzonej z nią, bo czym by była chociażby wieczność bez niej? Czas poświęcony nauce też na pewno nie jest czasem straconym. Wiem, że godziny spędzone nad książkami pomogą mi w dalszej drodze. W mgnieniu oka zmienia się wszystko dookoła, a ja staram się zagospodarować czas tak abym miała satysfakcję, że się do tego przyczyniłam. Czasami nie mam nawet czasu dla siebie. Nie wiem jak znaleźć te godziny, które znikają, ale staram się. Mój dzień ma tyle godzin, co każdy i nie zawsze czuję się w pełni spełniona. Szkoda mi czasu na bezsensowne kłótnie, na słuchanie i podawanie dalej plotek, dlatego staram się tego unikać. Nie użalam się nad sobą, bo na to też najzwyczajniej w świecie nie chcę marnować ani chwili. Powiadasz, że każda chwila jest każdą kroplą wieczności? To mam nadzieję, że po oceanie moich kropel dopłynę w jak najlepsze miejsce.
108 3 108