Odpowiedzi

2009-11-07T15:33:40+01:00
Młodzi ludzie sięgają po narkotyki bo myślą, że jak je zażyją to nic się nie dzieje, zapominają o świecie. Myślą, że dzięki temu lepiej im się myśli, są fajniejsi.

Palenie papierosów, większość nałogowców pali dla szpanu, albo ze stresu, nie to nie może świadczyć o dorosłości bo, gdy widzisz kilku letnie dziecko z fajką w ręku to wiesz, że ono pali by być tym ,,fajnym'', a nie dlatego, że jest dorosłe.
8 2 8
2009-11-07T15:34:42+01:00
Młodzi ludzie sięgają po narkotyki, ponieważ chcą uciec od problemów, źle im się układa w życiu, czy nawet dla dobrej zabawy. To jest głupi pomysł, bo stwarzają sobie więcej problemów, niż do tej pory mieli. A za posiadanie i sprzedarz narkotyków można iść do poprawczaka w tak młodym wieku.

Palenie papierosów, nie świadczy o dorosłości, irytuje mnie najbardziej myśl, że młodzi ludzie palą dla szpanu, aby się pochwalić. Logicznie myśląc to więcej jest w tym negatywnych rzeczy. Paląc papierosy śmierdzimy od tego dymu, psują nam się zęby, mamy duszności. Moim zdaniem to jest głupota i nie świadczy to że jesteśmy dorośli, tylko głupi.
8 3 8
2009-11-07T15:35:33+01:00
1.Większość młodzieży uczącej się sięga po narkotyki z powodu nudy. Niezaprzeczalnym jest, że może to być jeden z motorów używania. Ludzie dążą do dodatkowych źródeł stymulacji i jeśli nie znajdują ich poprzez np. hobby, mogą sięgać po substancje psychoaktywne, które na chwile dają złudne uczucie przełamania wspomnianej nudy. Innym powodem może być chęć ucieczki od otaczających problemów, które wydają się nie do pokonania (np. kłopoty w domu, szkole, rozstanie z dziewczyną/chłopakiem). Ucieczka w narkotyki z racji na szybkość i względną łatwość ich zdobycia jest bardzo niebezpieczna. Osoby, które rozpoczęły używanie substancji psychoaktywnych nie zauważają, że uciekając od swoich problemów kolejny narażają się na dużo poważniejsze zagrożenie, jakim jest uzależnienie – ta refleksja przychodzi później, czasem za późno. Po narkotyki również można sięgnąć dla osiągnięcia lepszej zabawy, czy bardziej subiektywnego i nie koniecznie prawdziwego poczucia lepszej zabawy. Jest to również sytuacja niebezpieczna bo często trudno jest rozgraniczyć, gdzie kończy się bawienie a zaczyna uzależnienie.
2.Palenie papierosów, nie świadczy o dorosłości, irytuje mnie najbardziej myśl, że młodzi ludzie palą dla szpanu, aby się pochwalić. Logicznie myśląc to więcej jest w tym negatywnych rzeczy. Paląc papierosy śmierdzimy od tego dymu, psują nam się zęby, mamy duszności. Moim zdaniem to jest głupota i nie świadczy to że jesteśmy dorośli, tylko głupi.
6 3 6