Przepraszam,ale nie dodałam.że ma to być napisane co najmniej na kartce A4.A Ja mam dysleksję i do tego jąkam się.Proszę pomóżcie mi jeszcze raz napiszę to zadanie.Jakiego człowieka w dzisiejszych czasach można nazwać rycerzem?Odwołaj się do własnych doświadczeń.Następnie ułóż kodeks współczesnego rycerza. Nie mam własnych doświadczeń.Chciałabym dać więcej punktów,ale się nie da.

1

Odpowiedzi

2009-11-07T17:05:40+01:00
W dzisiejszych czasach rycerzem można nazwać osobę, która nie koniecznie uratowała kogoś od śmierci lecz uratowała od ''śmierci psychicznej''. Człowiek z problemami osobistymi załamuje się, traci chęć do życia, nie ma na nic ochoty i na większość rzeczy odpowiada- ''nie obchodzi mnie to''. Moim zdaniem sprawia to większy ból niż śmierć. Rycerzem staje się osoba która dostrzega smutek innych i stara się jakoś zapobiec ''śmierci''. Trzeba również zauważyć fakt , że załamanie psychiczne może doprowadzić do samobójstwa. Rycerz to przyjaciel na dobre i na złe ;)

- Rycerz nie może bać się opinii innych
- Rycerz nie powinien przejść obojętnie obok człowieka smutnego
- Rycerz powinien coś zrobić gdy dostrzega że znęcają się psychicznie lub fizycznie nad kolegą z klasy, szkoły itd.
- Rycerz nie powinien rozwiązywać problemów siłą (chociaż było by miło xD)

To takie moje doświadczenia. Tak wyobrażam sobie rycerza. Nie wiem czy dokładnie Ci o to chodziło ale zrobiłam co mogłam. Jak coś to trochę pozmieniaj i będzie ok ;)