Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-07T17:09:32+01:00
Treść Przemówienia Dyrektora Szkoły:

Szanowni goście, drodzy rodzice, koleżanki i koledzy nauczyciele a przede wszystkim drogie dzieci i młodzież gimnazjalna. Witam Was serdecznie po dwumiesięcznej przerwie w nauce i szkolnych obowiązkach, która - jestem tego pewien - zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli minęła zbyt szybko. Czas płynie - płynie nieubłaganie - a z doświadczenia wiem, że najpiękniejsze chwile w życiu mijają najszybciej. Mam nadzieję, że w czasie tych wakacji, które dziś wspólnie pożegnaliśmy, przeżyliście wiele takich chwil - równie pięknych, co szybko przemijających. Spotkaliśmy się dziś wszyscy razem, by wspominać czas wakacji, a także po to, by zastanowić się, w jaki sposób wkroczyć w nowy rok szkolny, by był on dla nas źródłem wielu wrażeń i przeżyć, które zapadną głęboko w pamięć.

Drodzy uczniowie, pewnie zadajecie sobie teraz pytanie, w jaki sposób nadchodzący rok szkolny może być źródłem mocnych wrażeń. Zapewne wielu z Was uważa, że szkoła i ciekawa przygoda to dwie różne nawzajem wykluczające się sprawy. Otóż jesteście w błędzie! Czeka nas mnóstwo interesujących wydarzeń, w których, mam nadzieję weźmiecie czynny udział i które, a możecie być tego pewni, wywołają w Waszych sercach wiele pozytywnych emocji i uczuć. Jedynym warunkiem, by tak się stało, jest Wasze zaangażowanie i chęć do współpracy. Prośbę o zaangażowanie i współpracę w naszych wspólnych działaniach kieruję nie tylko do uczniów, ale także do nauczycieli. Wasz udział jest równie ważny - przecież szkoła to nasze wspólne miejsce pracy. Sprawmy, by ono stało się jeszcze bardziej przyjazne niż w latach ubiegłych.

Kochani uczniowie, zapewne zadajecie sobie teraz pytanie, jakie niespodzianki szykujemy dla Was w nadchodzących miesiącach. Myślicie pewnie o tych najmniej przyjemnych, które stanowią nierozerwalną część szkolnej rzeczywistości - sprawdzianach, klasówkach. Ci z Was, którzy w tym roku rozpoczynają naukę w klasie VI i III gimnazjum, mają zapewne na myśli przede wszystkim, sprawdzian i egzaminy końcowe. Oczywiście nie unikniecie tych wszystkich sposobów sprawdzania wiedzy, gdyż są one na stałe wpisane w życie szkoły i niestety nie da się ich uniknąć. Pamiętajcie jednak, że testy i stopnie to nie wszystko co czeka Was w szkole. My nauczyciele pragniemy, byście nie tylko zdobywali tutaj teoretyczną wiedzę, ale także rozwijali swoje zainteresowania i pasje.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra edukacji rok szkolny 2006/2007 rozpoczynamy dzisiaj tj. 4 września. Jednak nie sposób zapomnieć o pamiętnym - historycznym dniu 1 września. Nierozerwalnie związany jest on z dwoma ważnymi dla każdego Polaka wydarzeniami - przypadającą w tym roku 67 rocznicą Wybuchu II Wojny Światowej oraz 26 rocznicą Porozumień Sierpniowych. Dzięki bohaterskiej postawie naszych przodków - pradziadków, dziadków oraz ojców - żyjemy w wolnej i niepodległej Ojczyźnie.

Już niebawem pierwszy dzwonek... i pierwsze lekcje... W trudach nauki i wychowania wspierać Was będą doświadczeni nauczyciele. Większość z nich znacie. Pedagogiem szkolnym od nowego roku będzie p. Hanna Herman.

Teraz przedstawię nowych nauczycieli: Pani Justyna Mokwa - obejmie obowiązki wychowawcy klasy I szkoły podstawowej oraz wychowawcy świetlicy. Pani Justyna Stuba - będzie uczyła języka polskigo w szkole podstawowej. Pani Maria Glaza - języka angielskiego. Pani Ewa Łangowska - przyrody w kl. IV i V. Pani Beata Kośnik - plastyki oraz pan Radosław Literski - biologii.
1 5 1
2009-11-07T17:14:36+01:00
Drodzy Uczniowie!
Witam Was po jakże przyjemnej dwumiesięcznej a zarazem zbyt krótkiej zapewne przerwie!
Miło znów widzieć Wasze uśmiechnięte twarze.Wierze że odpoczęliście i milo oraz bezpiecznie spędziliście ten czas. Mam nadzieje że po tej przerwie wróciliście z miejscem na nowa wiedzę i z chęcią jej zdobywania!
Teraz zadzwonił pierwszy dzwonek i znów musimy wrócić do rzeczywistości. Trzeba będzie co dzień wcześnie wstawać i po południu znaleźć czas na naukę. Wierze że ten rok będzie owocny w wiele sukcesów i tego Wam życzę!