Wyobraź sobie, że byłeś świadkiem tajemnej uroczystości w kaplicy jako wysłannik miejscowej(Wielińskiej)gazety.Napisz w formie sprawozdania lub raportu sporządzonego w punktach.W obu wypadkach podaj okolicznosci(miejsce, czas, uczestników)zdarzenia.

Zadanie na Poniedzialek, chciałbym żebyście dodali rozwiązania na niedzielne popołudnie.
Zadanie do książki "Dziady cz. II".Z góry
...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-07T17:24:55+01:00
Uroczystość odbywała się w nocy Dnia Zadusznego.
Zgromadzeniu przybywali kolejno i zajmowali miejsca. Guślarz w końcu rozpoczął obrzęd Dziadów. Towarzyszył mu chór wieśniaków komentujących lub powtarzających jego słowa. Jako pierwsze zostały wywołane duchy dzieci (Józia i Rózi), które nie doświadczyły w swym życiu cierpienia. Kolejna zjawa to widmo złego pana. Skazany on został za wyrządzane zło. Objawił się otoczony żarłocznym ptactwem, w którym zaklęci są poddani, którzy doświadczyli z jego strony cierpienia. Ostatnią - a przynajmniej tak było w planach - wywołaną została pasterka Zosia. Jej wina tkwiła w tym, że za życia nie wyszła za mąż.
Obrzęd miało zakończyć opowiadanie ojca dziejów.
Jednak ten plan zmienił kolejny upiór, kroczący ku kobiecie. Nie zważał on na wyzwiska i prośby Guślarza i wieśniaków. Będąc w pobliżu wieśniaczki wskazał na swe zranione serce. Zakładam, że miało to związek z jego uczuciami.
Sądzę, że to wydarzenie było niezwykłe i na pewno wywarło na mnie nieprzeciętny wpływ. Długo będę je pamiętać, choć nie ukrywam, że wspominać będę je z nutką strachu.

Zapewniam, że sama pisałam - nie kopiowane ! :)
104 4 104