Napisz rozprawkę , w której uzasadnisz, że śmiech niekiedy może być nauką. Odwołaj się do przykładów z literatury lub filmu, ewentualnie z obu tych dziedzin.

To był test próbny dla III gim pt. I śmiech niekiedy może być nauką

2

Odpowiedzi

2009-11-07T17:52:00+01:00
Śmiech niekiedy może być nauką

jest wiele wierszy które są śmieszne i lepiej je zapamiętać np wiersze Krasickiego

Powiedzenie śmiech to zdrowie jest jak najbardzie trafne.

przez śmiech można się też uczyć ponieważ łatwiej zapamiętać cos śmiesznego
8 2 8
2009-11-07T18:12:36+01:00
Śmiech jako wyrażenie swojego tymczasowego nastroju jest bardzo ważne, ponieważ dajemy do zrozumienia innym jaki mamy stan ducha. Na pewno każdy z nas znalazł się w sytuacji takiej, iż żartowaliśmy przy osobie która w ogóle nie reagowała na nasze kawały.Dlatego śmiech jest być może jest formą komunikacji.
Jak często śmiech powoduje, że płaczemy?
Dlaczego po mimo dobrego nastroju nie uśmiechamy się?
Jestem przekonana, że śmiech niekiedy może być źródłem nauki, źródło to możemy znaleźć np. w fantastycznej pisanej komedii Aleksandra Fredro ''Zemsta''.Uczy ona nas poprzez śmiech jak należy się zachowywać w niezręcznych sytuacjach. Trudno zaprzeczyć, że śmiech możemy ''przelewać'' na innych.Sądzę,że przedstawione argumenty wystarczą , aby przekonać o słuszności mojego twierdzenia, że śmiech niekiedy może być nauką.
Mam nadzieję że Ci pomogłam:) jestem z II klasy gim. i niedawno uczyłam się pisania rozprawek więc postanowiłam sobie poćwiczyć i rozwiązałam twoje zadanie:)
9 3 9