Odpowiedzi

2009-11-07T17:32:05+01:00
[na środku]Cześć Michał!!!(imię kolegi)
[akapit]Piszę do ciebie, bo chciałabym opowiedzieć Tobie co ostatnio przeczytałam.Właśnie otworzyłam internet i zainteresował mnie biskup Michał Kozal.
[akapit]Był też męczennikiem i był błogosławiony kościoła katolickiego. Urodził się w Nowy Folwarku. Był kapłanem archidiecezji gnieźnieńskiej. Pełnił funkcję prefektora, ojca duchownego i lektora. W 1939 roku został biskupem pomocniczym. 7 listopada 1939 roku został aresztowany przez Niemców. Niósł posługę duchowną chorym i umierającym i głosił słowo Boże mimo licznych prześladowań. Zachorował na Tyfus. Został później Patronem Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy i współpatronem Diecezji bydgoskiej. Papież Jan Paweł II beatyfikował go. Jego imieniem nazwano kościoły.
[akapit]Bardzo to jest ciekawe zachęcam do przeczytania na jego temat. Pozdrawim Ela.(twoje imię)
2009-11-07T20:12:08+01:00
Drogi.......!
Piszę do Ciebie ten list, bo chce podzielić się z Tobą moimi wiadomościami i powiadomić Cię o wielkim człowieku biskupie Michale Kozale.
Ostanio rozmawialiśmy o tym wielkim człowieku na religii z naszym katechetą i doszlyśmy do wniosku, że powinien zostać świętym. Zrobił on wiele dla kraju i głosił prawdy o Bogu nawet, gdy był wieziony. W 1943 zachorował na tyfus, a 26 stycznia 1943 został zabity zastrzykiem fenolu. Jest on patronem miasta Włocławek i seminarium duchownego w Bydgoszczy. Mam nadzieję, że zainteresowałem Cię moim problemem i czekam gorąco na odpowiedz Twój najlepszy kolega
.....................