Odpowiedzi

  • ptrc
  • Rozwiązujący
2009-11-07T20:03:48+01:00
Współcześnie jest mało osób przestrzegających 10 przykazań. Jest to bardzo trudne. Przez Grzech pierworodny i grzech pierwszych rodziców (Adama i Ewy) zraniona natura ludzka trudno powstrzymuje się od grzechów. Nadużywanie imienia Pana Boga jest praktycznie typowe w przypadkowych okolicznościach. Dużo osób mówi 'Jezu' w sposób automatyczny. Słuchanie rodziców i chodzenie do Kościoła wśród młodych jest rzadkością.
2009-11-07T20:04:54+01:00
Ponieważ jest wiele osób katolickich i chcą się upodabniać do Jezusa. Często trudno nam utrzymywać 10 przykazań bo mówimy ludziom to co chcą usłyszeć w innym przypadku ludzie żyli by w niezgodzie ponieważ wiele ludzi nie dopuszcza do siebie prawdy. Wiele osób grzeszy przez to że inni to robią albo bo jest taka moda to robi najczęściej młodzież. Wiele ludzi ma żal do innych np rodziców i nie szanują ich najczęściej robią to osoby krzywdzone w dzieciństwie.Każdy z nas grzeszy tak już jest ale jeśli żałujemy za grzechy i chcemy się poprawić Bóg nam przebaczy ale pamiętajmy o tym żeby niepopełniać dalej tych samych grzechów poprawiajmy się!
2009-11-07T23:01:34+01:00
W tych czasach raczej nikt nie przestrzega przykazań bożych.
Każdy z nas ma grzechy, mimo że przed każdą spowiedzią ( o ile na nią chodzimy) obiecujemy, że się poprawimy to jest wręcz odwrotnie- po spowiedzi tych słów już nie pamiętamy, a grzechy popełniamy na każdym kroku. Chcemy się upodobnić do Boga, ale czy notoryczne grzeszenie można nazwać upodabnianiem się do niego.???