Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-07T20:40:57+01:00
Ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem niskotemperaturowym (temperatura podłogi nie powinna przekraczać 28oC w pomieszczeniach mieszkalnych i 35oC w łazienkach i przedpokojach), dlatego może pełnić rolę ogrzewania podstawowego tylko w budynkach z bardzo dobrą izolacją termiczną.

Parametry ogrzewania podłogowego dobiera się na podstawie dokładnego obliczenia zapotrzebowania na ciepło dla całego budynku i jego poszczególnych pomieszczeń.

Ogrzewanie podłogowe często jest traktowane jako ogrzewanie wspomagające. Ciepło jest przekazywane otoczeniu przede wszystkim drogą promieniowania. Najwyższa temperatura występuje przy podłodze, a najniższa – pod sufitem.

Ogrzewanie podłogowe :
zapewnia komfort cieplny w pomieszczeniach
jest systemem trwałym

mamy dwa typy ogrzewania podłogowego: wodne i elektryczne

Ogrzewanie podłogowe wodne składa się z rur grzewczych, izolacji cieplnej
i przeciwwilgociowej, warstwy jastrychu rozprowadzającej ciepło, elementów mocowań rur, rozdzielacza z systemem regulacji oraz materiałów dylatacyjnych i kompensujących rozszerzanie podłogi.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne
Elementami wchodzącymi w skład ogrzewania elektrycznego są kable grzewcze, maty grzewcze, folie grzejne, czujniki temperatury, termostaty

ogrzewanie podłogowe
Wystarczy zerwać stara podłogę, aż do stropu. Następnie cały strop zabezpieczmy, przed nagrzewaniem, za pomocą jakiegoś izolatora. Jest to na ogół wełna mineralna, albo styropian, jednak musimy pamiętać, ze przy ogrzewaniu elektrycznym, styropian jest nie dobry, gdyż może się zapalić. Następnie kładziemy na podłodze w pewnych odległościach rury wodne, albo grzałki elektryczne. Następnie na to wszystko kładziemy posadzkę, z tym ze najlepsze tutaj są kafelki, gdyż przy podłodze drewnianej, musza to być specjalne panele, w innym przypadku od nadmiaru ciepła, podłoga drewniana szybko sie wypaczy.