Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-07T21:50:18+01:00
No to tak.

O życiu 16 latków można powiedzieć naprawde dużo. Mamy swoich faworytów, dzielimy ich na kategorie. Mamy znienawidzonych dyskryminatorów którym moglibysmy podłożyć nogę na szkolnym korytarzu. A także "podrzucić słynną świnie". Nastolatkowie XXI wieku mają swoje problemy, z którymi zmagają się każdego dnia. Jednym z przykładów jest miłość. Co druga osoba w wieku 16 lat przeżyła swoją perwszą miłość, rozczarowanie lub zawód miłosny. Tak naprawde to tylko zauroczenie, ponieważ moim zdaniem miłość w tym wieku jest niedoskonała i nie prawdziwa. Następnym problemem jest nauka. Nie każdy nastolatek lubi zakuwać każdego dnia. Mlodzież w tym wieku kocha się bawić. Nie wszyscy to rozumieją. I to jest właśnie także probleme nastolatków.
Moim zdaniem najlepszym przykładem nastolatków którzy mają problemy i swoje ideały będzie lektura pt:"Syzyfowe Prace"- Stefana Żeromskiego. Młodzież poddawana rusyfikacji opiera się jej. Ma swoich polskich idoli, którzy swoimi dziełami dodają im siły. Mimo załamaniu i poddaniu sie po czasie odzyskują swoje zdanie. A główny bohater lektury -Marcin Borowski na jednej z lekcji przeżywa wstrząs wewnętrzny. Jednak odzyskuje świadomość i razem z kolegami próbują stawić czoło ruskim rebeliantom.
Świat polskiej młodzieży czasami jest dziwny, niezrozumiały, gorzki. Czasami odechciewa nam sie żyć. Tracimy nadzieję. Jednak są osoby które przywwracają nam wiare w siebie. Może to być chłopak, przyjaciel, rodzic, lub ulubiony nauczyciel, piosenkarz, aktorka. Wzór który naśladujemy. Uczymy sie żyć. Zmianiemy pogląd na świat. Dowartosciowujemy się w ten sposób.


Myślę ,że będzie dobrze.pozdrawiam ^^