Odpowiedzi

2009-11-07T21:27:09+01:00
Anna Shirley to bohaterka lektury pt. "Ania z Zielonego Wzgórza" autorstwa Lucy Maut Montgomery. Gdy ją poznajemy ma 11lat. Dziewczynka została osierocona przez rodziców- nauczycieli.
Historia Ani jest bardzo smutna. Ania przekazywana była "z rąk do rąk". Na Zielone Wzgórze przyjechała z domu dziecka. Dziewczynka wierzyła, że ten dom będzie jej prawdziwym mieszkaniem.
Na głowie Ani są dwa, rude i grube warkocze. Jej cera jest jasna i piegowata. Ma ona parę dużych, szaro-zielonych oczu. Bohaterka jest kościstą dziewczynką.
Anię charakteryzuje gadatliwość.W powieści Maryla często zwraca jej uwagę mówiąc "Dzieci się powinno widzieć, a nie słyszeć." Jedenastolatka używa bardzo dziwnego słownictwa. Oto co stwierdziła o tym pani Małgorzata Linde: "To naprawde dziwne dziecko.(...)ale jest w niej coś ujmującego. Nie dziwię się już, że ją przygarnęliście.(...) Oczywiście, w dość dziwny sposób wyraża swoje myśli taki nienaturalny."
Ania posiada bardzo bogatą wyobrażnię. To ona wymyśliła "przysięgę wiecznej przyjaźni" która brzmiała: "Uroczyście przysięgam, że będę wierną przyjaciółką Diany Barry, tak długo, jak słońce i księżyc świecić będą."
Dziewczynka miała również "zimną krew". Gdy zachorowła siostra Diany, Ania pobiegła na ratunek. Potem lekarz stwierdził: "Ta mała, rudowłosa dziewczynka od Cuthbertów, jest rzeczywiście tak mądra i bystra jak o niej mówią. To ona ocaliła życie temu dziecku. Wykazała przytonmość umysłu i zaradność."
(własna ocen postaci. oto moja ocena Ani Shirley)
Moim zdaniem Ania jest bardzo zdoln. Chciałabim aby została moją koleżanką. Serdecznie polecam książki o dalszych losach Ani.
2 5 2
2009-11-07T22:01:13+01:00
Ania Shirley to bohaterka powieści "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maut Montgomery. Z treści owej powieści wynika że Ania ma 11 lat. Dziewczynka została osierocona przez rodziców.
Ania na początku była naiwną, smutną i ponurą dzewczynką. Gdy z biegiem czasu zaprzyjaźniła się z owym towarzystwem – Mateuszem i Marylą oswoiła się. Po długim czasie Ania poznała Dianę…Wówczas wszystko sięzmieniło. Ania znalazła przyjaciółkę i mogła rozwijać się w pozytywnych warunkach. Była wówczas śmiałą , pogodną, wesołą , radosną oraz pracowitąistotą.
Ta opowieść mówi jak z brzydkiego kaczatka wyrosl piekny łabedź czyli Ani Shirley . Potrzeba wiele czasu aby stać się piękną i ufną osobą.
Moim zdaniem Ania była pozytywną postacią i zapewne ta powieść poucza odpowiedzialności i wytrwałości. miłoby mieć taką przyjaciółkęjak Ania.
Polecam tę książkę. Pozdrawiam ^^ :D
5 3 5