Uzupełnij zdania .

Obecnie jest ........ pierwiastków chemicznych . W przyrodzie występuje ich ......... a pozostałe ................................................. . Każdy pierwiastek jest oznaczony między narodowym ........................... pochodzący najczęściej od ............................................... . Jeśli nazwy kilku pierwiastków zaczynają się tą sama literą to ........................................................................................................... .

3

Odpowiedzi

2009-11-08T08:37:03+01:00
Obecnie jest 114 pierwiastków chemicznych. W przyrodzie występuje ich 90, a pozostałe otrzymano sztucznie. Każdy pierwiastek jest oznaczony międzynarodowym symbolem pochodzącym najczęściej od nazw państw, miast, części świata, ciał niebieskich. Jeśli nazwy kilku pierwiastków zaczynają się tą samą literą, to do pierwszej wielkiej litery dodaje się drugą lub dalszą małą literę.
2009-11-08T08:40:30+01:00
Obecnie jest 115 pierwiastków chemicznych . W przyrodzie występuje ich 90 a pozostałe zostały wytworzine sztucznie w laboratoriach . Każdy pierwiastek jest oznaczony między narodowym symbolem pochodzący najczęściej od nazwiska twórcy,nazw państw, części świata, imion bogów, ciał niebieskich . Jeśli nazwy kilku pierwiastków zaczynają się tą sama literą to do pierwszej wielkiej litery dodaje się drugą, bądź kolejną małą( nazwa łacińska).
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-08T09:14:28+01:00
Obecnie jest 115 pierwiastków chemicznych. W przyrodzie występuje ich 90 a pozostałe otrzymano sztucznie . Każdy pierwiastek jest oznaczony międzynarodowym symbolem chemicznym pochodzącym najczęściej od nazw państw,części świata, ciał niebieskich,imion bogów,postaci mitologicznych,wybitnych uczonych, a także opierając się na właściwościach pierwiastków. Jeśli nazwy kilku pierwiastków zaczynają się tą sama literą to do pierwszej wielkiej litery dodaje się drugą lub dalszą małą literę .
1 5 1