Na polskim bawiliśmy sie w sąd pani powiedzała żęby wybrać sobie czy chce sie być oskarżycielem czy obrońca ja jestem oskarzycielem i właśnie przerabiamy lekture balladyta i mamy napisać ja mam napisac oco ją oskarzamy poco sie tu zebraliśmy i tak dalej .... moze sie zaczynac wysoki sądzie panie mecenasie zebralismy sie tu zeby zrzycic wyrok na oskarzoną nam balladyne. oskarzoną posodzono o okrutne morderstwa......itd trzeba wymienic i opisac zabujstwa tylko prosze nie z internetu z góry dziekuje

2

Odpowiedzi

2009-11-08T10:39:49+01:00
No to tak to idzie, ja Ci tylko dam opisane o Balladynie.
Oskarżasz ją, o to, że Na tronie nie zasiadł Pustelnik, podstepnie zgładzony przez B* - skrót od balladyna. w ogolnym rozrachunku sprawiedliwości stanie się jednak zadośc. B* wydawszy na siebie potrojny wyrok, padnie rażona piorunem. B* stala sie wlaqdczynia dzieki zbrodnią. Pierwsza zbrodnia pociaga za soba następne. Bohaterka poczatkowo chce objac tron. kiedy jednak zostaje krolowa, musi stanac po stronie prawa, ktore skaze ja na smierc. w dramacie Slowackiego zbrodnia zostaje pomszczona. piorun, ktory uderza w B* w finale dramatu, symbolizuje sprawiedliwosc natury. Jest to jednoczesnie sprawiedliwosc praw boskich. Bog w dramacie Slowackiego czuwa nad historia, ktora gmatwa i manipuluje czlowiek. W ogolnym rozrachunku swiat skalany zbrodnia okazuje sie podporzadkowany prawu Bozemu.
2009-11-08T11:17:15+01:00
Wysoki sądzie, szanowna pani mecenas!
zebraliśmy się tutaj, aby sprawiedliwośści stało się zadośc, aby ukarac stojącą tu morderczynię, która bez skrupułów zabijała , kłamała, oszukliwała, a to wszystko by podwyższyc swój status społeczny. pozwólcie państwo, że odczytam akt oskarżenia.
ja jggqgvq;vq oskarżam balladynę o zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem bez jakichkolwiek okoliczności łagodzących. oskarzona, aby awansowa na wyższy status społeczny dokonała zabójstwa siostry, dzięki czemu mogła wyjśc za księcia Kirkora. Usunęłą również świadka swej zbrodni Gralona, zadając mu mieczem cios w plecy. kolejną jej ofiarą był Kostryn. Oskarżona nie zawahała się skazać nawet własną matkę na najokropniejsze tortury, aby znaleźć rzekomego mordercę zbrodni. Wdowa znając prawdę o zbrodniach córki wolała ponieść śmierć, aby świat nigdy nie ujrzał prawdziwego oblicza dziecka. Balladyna pośrednio przyczyniła się do konfrontacji zbrojnej Kirkora i Kostryna, w której zginął jej własny mąż.. nawet te suche fakty wskazują na wierlkie zdegenerowanie oskarżonej, jej zepsucie, kompletny brak litości, sumienia, jakichkolwiek zasad moralnych.
Wysoki Sądzie, wydawać by się mogło, iż jedyną karą za takie czyny może być tylko dożywocie. już nie śmierc bo przecież nikt nie chce kalac się zabójstwem, mordem, chociażby nawet sprawiedliwym. jestem przekonany, że jest to najwłaściwszy sposób wymierzania sprawiedliwości. Morderca powinien żyć z myślami o tym co uczynił innym. W przeciwnym wypadku śmierć byłaby dla niego wybawieniem i ucieczką od odpowiedzialności. Nie powinniśmy do tego dopuścić. dlatego proszę wysoki sąd o karę dożywocia bez możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe. dziękuję
1 5 1