Odpowiedzi

2009-11-08T11:54:00+01:00
Cześć Charlotte !

Piszę do Ciebie list ponieważ chciałabym ci opowiedzieć o bardzo fajnym mieście polski i również zachęcić Cię so jego zwiedzenia.
Tym miastem jest Warszawa. To stolica Polski.Miasto zostało założone na przełomie XIII i XIV w. Założycielami byli toruńscy kupcy pochodzenia niemieckiego.

W warszawie jest wiele zabytków wartych odwiedzenia np. :

Łazienki królewskie - Łazienki Królewskie to jeden z największych i najpiękniejszych kompleksów ogrodowych Europy. Park zajmuje blisko 80 hektarów. Swoimi początkami sięga XVII wieku, kiedy właścicielem Ujazdowa był marszałek wielki koronny Stanisław Herakliusz Lubom. W łazienkach królewskich warto zobaczyć: amfiteatr, belweder, biały dom, muzeum łowiectwa i jeździectwa, nową kordegardę, nową pomarańczarnie, ogród botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego, Pałac Miślewieckich, Pałac na wodzie, pomnik Chopina, pomnika Jana III Sobieskiego, pomnik sienkiewicza, starą Kordegardę, starą Pomarańczarnię, Świątynię Diany, Świątynię Egipską, Wielką Oficynę, Wodozbiór;

Ogród Botaniczny w Powsinie - Ogród w Powsinie należy do Państwowej Akademii Nauk. Do zwiedzania publicznego został udostępniony w maju 1990 roku. Możemy dojechać do niego autobusem linii 519 lub 139 z metra Wilanowska. Przy wejściu na teren Ogrodu znajduje się także płatny parking; To piękne miejsce jest w stanie zachwycić nie tylko miłośników przyrody. Właściwie o każdej porze roku wygląda inaczej. Różnorodność zgromadzonych tu roślin i piękno barw są prawdziwym odpoczynkiem dla oczu zmęczonych szarością warszawskich ulic. W chłodne i zimowe dni polecam szklarnię ekspozycyjną zwaną "Zielonym Rajem", można tam zobaczyć ogrom zieleni i kwiatów, kolekcje kamelii i wielobarwnych storczyków. Taki widok odmładza duszę i ciało


Pola Mokotowskie - Park Pole Mokotowskie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego to współczesny park sportowo - rekreacyjny o powierzchni 65 ha. W 1818 roku powstało na tych terenach Mokotowskie Pole Wojenne - miejsce ćwiczeń wojskowych, później tor wyścigów konnych. Na początku XX wieku funkcjonowało tutaj lotnisko. W 1935 roku odbyły się tutaj uroczystości pogrzebowe Józefa Piłsudskiego. Drzewa w parku pochodzą głównie z lat 40 i 50 - tych, a krzewy z lat 70 i 80 - tych XX wieku. Charakterystycznym elementem jest czterorzędowy żywopłot izolujący park od Alei Niepodległości. Park zyskał ogromną popularność w dużej mierze dzięki wielu pubom mieszczącym się na terenie parku - Lolkowi, Bolkowi, Toli i innym. W pobliżu baru Lolek znajduje się odsłonięty niedawno pomnik Szczęśliwego Psa. W okolicach parku mieści się wiele znanych warszawskich dyskotek - Park, Proxima oraz Stodoła.


jest tam jeszcze wiele muzeów, parków ale zbyt dużo wymieniania.
Myślę że Cię trochę zachęciłami odwiedzisz to piękne miasto

Pozdrawiam serdecznie

PS. CZekam na Ciebie
30 3 30