Odpowiedzi

2009-11-08T12:53:31+01:00
Adam i Ewa - wg biblijnej Księgi Rodzaju (I Księgi Mojżeszowej) pierwsi ludzie, (choć wg niektórych niebiblijnych interpretacji Ewa, kobieta stworzona z żebra w Księdze Rodzaju 2,21 nie jest tą samą kobietą, która została stworzona w Księdze Rodzaju 1,27, czyli wg tej interpretacji Adam byłby pierwszym mężczyzną, ale Ewa drugą kobietą. Adam i Ewa przeciwstawili się woli Boga zrywając owoc z Drzewa Poznania Dobra i Zła. Za ten grzech Bóg ukarał ich wygnaniem z ogrodu i przekleństwem: wobec Adama, reprezentującego przyszłą ludzkość, Bóg postanowił: "W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty; bo prochem jesteś i w proch się obrócisz" (Rdz 3,17-19); kobieta nadto została obarczona trudami brzemienności, bolesnością narodzin oraz dominacją męża. Przez ten czyn obarczyli całą ludzkość grzechem pierworodnym.Synami Adama i Ewy byli Kain i Abel, a także Set, którego potomkiem został Noe. O innych potomkach nic konkretnie nie wiadomo. Adam według Biblii żył 930 lat."Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz i dał mu na imię Set. A po urodzeniu Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki. Ogólna liczba lat, które Adam przeżył, była dziewięćset trzydzieści. I umarł"
21 2 21
2009-11-08T12:56:33+01:00
Adam i Ewa żyli w raju-Eden.
W raju rosło bardzo dużo drzew z jabłkami.
Ale Ewie podobało się drzewo zakazane-Bóg zakazał im z tamtego jeść.To było drzewo szatana.Szatan kusił Ewę.I Ewa wzięła jabłko i ugryzła.Zaniosła dla Adama i on też ugryzł.Oni wyczuli swoją nagość a Parę(gola,ale przykrywali się liśćmi figowymi)Bóg wyrzucił z Edenu. Później Adam i Ewa mieli dwójkę synów Kaina i Abla.Jeden zabił drugiego!

Powodzenia ! ;)
19 3 19
2009-11-08T13:14:50+01:00
Gdy Bóg stworzył już Ziemie i wszystko co na niej miało się znajdować: ptaki, rośliny itd. Postanowił stworzyć mężczyznę, a z jego żebra zrodzić niewiastę. Kobietę nazwa Ewa,a jej partnera Ada. Bóg dał pierwszym ludziom wolną rękę, jednak zakazał im zrywać owoców z drzewa Poznania dobra i zła. Pewnego dnia wąż zaczął kusić Ewę by zerwała jabłko, a ona nie myśląc wiele zrobiła jak jej kazano. Ugryzła jabłko i dała Adamowi. On również nadgryzł dany mu owoc. Wtedy oczy im się otworzyły i zobaczyli,że są nadzy. Bóg widział ich czyn i wyrzucił ich z Raju każąc ich ciężkim życiem i grzechem pierworodnym.

Trzymam kciuki za 5 z pr. domowej :)
Pozdrawiam :)))
25 4 25