Odpowiedzi

2009-11-08T13:33:06+01:00
Politycy mają takie negatywne opinie ponieważ nie każdy spełnia oczekiwania ludzi ale również ich nawet nie próbuje spełnić!
Oczywiście politycy mają również pochwały i wynagrodzenia !
Ale politycy odgrywają ważną rolę w państwie,dlatego nie powinniśmy ich aż tak winić! Skoro już to robimy za pewne mamy powody ! Widocznie wiele zastrzeżeń trafia do sejmu i senatu.Możliwe że jeżeli polityk sobie nie daje rady to powinien podać się do dymisji,jeżeli sam widzi że nie spełni oczekiwań! Ale jeżeli wie że mu się uda to powinien chociaż próbować ale nie każdy chce próbować!I to jest złe w politykach !

Myślę,że pomogłam !
Pozdro ;)
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-08T13:34:30+01:00
W Polsce politycy cieszą się złą opinią z wielu powodów, oto dwa z nich.
Podczas kampanii wyborczej każda partia i każdy kandydat starają się zachęcić obywateli do głosowania na na daną osobę. Wykorzystują do tego obietnice tz. "kiełbasę wyborczą" którymi chcą zdobyć głosy. Niestety wiele z nich po objęciu władzy nie są respektowane.
Innym powodem są kłótnie między ugrupowaniami politycznymi w których wykorzystuje się często bardzo ostre słowa. Wyborcy mają dość ciągłego "obrzucania się mięsem" przez polityków. Pragną oni spokojnej merytorycznej rozmowy i kompromisów wypracowywanych w spokojnej atmosferze.