Odpowiedzi

2009-11-08T14:00:04+01:00
1 . Wszechświat powstał ' w teori' Wielkiego Wybuchy , który nastąpił jakieś 14 mld lat temu .

2.Badamy go po to, aby zoabczyć jak wygląda życie na innych planetach , jak ' życie' Wszchświata wpływa czy też w pzyszłości wpłynie na nasze życie i naszych wnuków ; prawnuków .
1 3 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-08T14:00:39+01:00
1.Wszystko co istnieje we wszechświecie - mnóstwo galaktyk i miliardy gwiazd w każdej z nich, niemożliwa do oszacowania liczba planet, w tym Ziemia i każdy najmniejszy kwant, było kiedyś skupione w obiekcie o wymiarach znacznie mniejszych od ziarenka piasku. To tylko obrazowe porównanie. Trudno sobie wyobrazić ten obiekt o nieskończenie małych rozmiarach, jednak bardzo poważni naukowcy stworzyli taką właśnie teorię powstania wszechświata, która została nazwana teorią Wielkiego Wybuchu.
Zgodnie z tą teorią wszechświat nie istniał od zawsze (jak uważali starożytni greccy filozofowie), lecz powstał w pewnym momencie w przeszłości i nie jest statyczny ani nieskończony. Uważano tę teorię tak niezwykłą, że nawet po uzyskaniu poważnych dowodów na jej potwierdzenie świadomie naginano fakty do powszechnego przekonania (które miała ogromna większość naukowców jeszcze sto lat temu), że jest inaczej. Dopiero odkrycia z początku XX wieku sprawiły, że teorie o pełnym ruchu we wszechświecie zaczęły przybierać realne kształty.
2. Wszechświat badamy poto by:
-dowiedziec sie o nimjak najwiecej
-dowiedziec sie czy na gdzies we wszechswiecie istnieje zycie
2 4 2
2009-11-08T14:03:36+01:00
1.Na początku był pojedynczy punkt o niewyobrażalnej energii, który eksplodował i powstały ciała niebieskie.
2.Badamy wszechświat poniewarz, chcemy się dowiedzieć z czego jest zbudowany oraz po to by odkryć co kryje się w jego wnętrzu.