Odpowiedzi

2009-11-08T14:32:58+01:00
Rozpraszanie energii
akumulacja energii
wytwarzanie energii elektrycznej kosztem
innej postaci energii
Tylko to mi przychodzi do głowy
1 1 1
2009-11-08T14:36:26+01:00
Z punktu widzenia elektryczności, wykonana praca nad nośnikiem ładunku, zamienia się na energię elektryczną, którą uzyskuje ładunek. Uzyskiwanie energii odbywa się w wyniku przesuwania ładunku przeciwko siłom pola elektrycznego. Wykonywanie pracy przez źródło odbywa się kosztem innej energii (np. energii chemicznej). Energia elektryczna nośników prądu zamienia się w odbiornikach na inne rodzaje energii.


"W elementach tworzących obwody elektryczne zachodzą procesy energetyczne, takie jak:
wytwarzanie energii elektrycznej kosztem
innej postaci energii (chemicznej np. ogniwa, akumulatory; mechanicznej - generatory; świetlnej- ogniwa fotoelektryczne)
2009-11-08T14:39:08+01:00
W elementach tworzących obwody elektryczne zachodzą procesy energetyczne, takie jak:
wytwarzanie energii elektrycznej kosztem innej postaci energii (chemicznej np. ogniwa, akumulatory; mechanicznej - generatory; świetlnej- ogniwa fotoelektryczne) - są to elementy aktywne zwane źródłami energii,
rozpraszanie energii - są to elementy pasywne takie jak oporniki, w których energia elektryczna jest przekształcana na energię cieplną i rozpraszana,
akumulacja energii - są to elementy pasywne, w których energia jest magazynowana w polu elektrycznym (np. kondensatory) lub magnetycznym i może być w całości zwrócona.