Odpowiedzi

2009-11-08T15:27:38+01:00
Tak,"Mały Książę" to stuprocentowa powiastka filozoficzna. Przedstawiona historia na pierwszy rzut oka może wydawać się być przeznaczona dla dzieci. Jednak tak nie jest. Posiada ona bardzo wiele ważnych senstencji, które powinny poznać także osoby dorosłe.
21 3 21
  • Użytkownik Zadane
2009-11-08T15:30:39+01:00
"Mały Książę" to powiastka filozoficzna prezentująca podróż młodziutkiego władcy planety B-612, obfitą w spotkania z nietypowymi osobnikami, takimi jak choćby zajęty wiecznym spisywaniem Geograf(Starszy Pan), gromadzący w nieskończoność fundusze Bankier, uwięziony w błędnym kole Pijak, czy zwyczajny(?)mieszkaniec Ziemi-Pilot. W trakcie wędrówki tytułowy bohater zaczyna rozumieć sens przyjaźni, miłości i swojej egzystencji.
Lektura napisana jest prostym, zrozumiałym językiem, więc czyta się ją z łatwością. Ta zaleta staje się jeszcze wyraźniejsza, gdy treść książki zechce poznać mały czytelnik. A jest co poznawać! W zależności od wieku różnie zrozumiemy przekaz utworu, ale zawsze będzie to interpretacja w pewien sposób słuszna. W "Małym Księciu" nie napotykamy na problem namnożenia mniejszych i większych wątków. To czyni powiastkę przejrzystą i ułatwia dostrzeżenie ważnych myśli, uwag i porad życiowych, które na długo zostają w pamięci. Lektura nie przytłoczy nas też sążnistością i gabarytami.
Utwór uatrakcyjniają specyficzne akwarelowe ilustracje autora, które przybliżają nam nieco rodzaj wrażliwości i punkt widzenia A.S.Exupery'ego, czyniąc publikację jeszcze bardziej interesującą i wyjątkową.Niewiele jest książek, które oprócz zdolności literackich pokazują też talent plastyczny pisarza. Wszystkie wydania "Małego Księcia", z którymi się spotkałam, były solidne, estetyczne i trwałe(wytrzymały bez szwanku wyczerpujący pobyt w plecaku uczniowskim), w tej kwestii nie mam więc żadnych zastrzeżeń.
Utwór A.S. jest bez wątpienia jedyny w swoim rodzaju. Wprawdzie w fabule realiści mogą dostrzec nieścisłości i "dziwy"(mnie osobiście zirytowało zakończenie utworu, szczegółów nie zdradzę), pamiętajmy jednak, że fikcyjne światy rządzą się własnymi prawami i nie możemy przykładać do nich zwyczajnej miary.
21 3 21
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-08T15:32:01+01:00
Moim zdaniem książka pt. Mały Książe jest jak najbardziej powiastką filozoficzną, która daje nam mnóstwo nowych refleksji na temat życia, miłości, przyjażni- po prostu refleksji które dotyczą się naszych uczuć. 'Róża" dla Małego Księcia była kobietą- wybredna, miewajaca humory- była dla niego jak żona, nie jak przyjaciólka. Ona martwiła się o niego i oczekiwała aby o nią dbał. Każda postać z Małego Księcia to pewna osoba mająca problemy. Pijak- chciał zapomnieć o tym że pił itp.


Zmień tam coś jak chcesz.
23 4 23