Odpowiedzi

2009-11-08T16:17:53+01:00
Mały Książę miał bardzo ciekawe i zaskakujące poglądy na otaczający go świat.Podczas swych międzygalaktycznych podróży spotykał wiele przedziwnych postaci i na podstawie obserwacji ich zachować wyrobił sobie zdanie,opinię,że ,,Dorośli są bardzo dziwni''. Czy Mały Książę był w swych pogladach odosobniony?
Czy znajdzie się ktoś,kto go popiera,podziela jego zdanie?Być może tym kimś jestem właśnie ja?
Na początku chciałabym potwierdzić słowa Małego Księcia,że dorośli są dziwni.trudni oraz że gonią za pieniędzmi.Jednak jaki byłby świat bez nich? To właśnie dzięki dorosłym my dzieci mamy się w co ubrać,zjeść.
Pierwszym argumentem jest stwierdzenie,że dorośli gonią za pieniędzmi.Robią to przede wszystkim z myślą o swoich dzieciach.Chcą,żeby niczego nam nie zabrakło.Każde dziecko prosi rodziców o pieniądze na swoje wydatki.Dorośli w wyniku tego więcej pracują,czasami szukają dodatkowych zajęć.
Kolejnym argumentem jest to,że Mały Książę wymienił,że dorośli są dziwni.Często tak mówimy do rodziców,kiedy oni nie pozwalają nam wyjść na dyskotekę albo nocować u koleżanki.Myślimy wtedy,że oni są bez serca i nie ufają nam,jednak tak do końca nie jest.Po prostu rodzice martwią się o nas. I wiedzą,że za parę lat będziemy im dziękować,że nie puścili nas na imprezę,dzięki czemu nie popsuliśmy się jak niektórzy młodzi ludzie,którzy myślą,że wszystko im wolno.
Na zakończenie przytoczę jeszcze jeden wniosek.Myślę,że dobrze jest być dzieckiem,bo wtedy nie musimy zaprzątać sobie głowy,takimi problemami,jakie trapią dorosłych.
Jednak nie zapomnijmy o tym,że za jakiś czas,my dzieci dojrzejemy i być może będziemy podobni do,,Dziwnych dorosłych'',o których wspomniał Mały Książę.Praca nie JEST z internetu. jest pisana w wiadomości zebranych w zeszycie. Tą pracę Pani od polskiego oceniła na BDB