Wejdź w rolę przewodnika i opr ować wycieczkę po miejscach w których rozegrały się najważniejsze wydarzenia w ,,Balladynie''.Wydarzenia które mają się znaleźć: malinisko,chata Wdowy i Pustelnika,zamek Kirkora,jezioro Goplana,wierzba w który został zamieniony Grabiec.Proszę o szybka odpowiedz i napisanie samemu.Pilne

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-08T16:23:20+01:00
Witam Państwa! Nazywam się ... i właśnie ja oprowadzę Was po niezwykłym świecie ''Balladyny''.
Tu znajduje się malinisko, gdzie kiedyś Balladyna z zazdrości zabiła swoją jedyną siostrę. Bladyna nie chciała się pogodzić z tym, że Alina zostanie żoną Kirkora i panią zamku.
W tej chacie ozdobionej kwiatami i bluszczem zaczęła się akcja tragedii. W tej właśnie chacie zamieszkiwał Pustelnik i to on doradził Kirkorowi, aby wziął sobie prostą dziewczynę z ludu.
Mieściła się tu kiedyś chata Wdowy. W tym właśnie miejscu Kirkor poznał Alinę i Balladynę.
Ten czterowieżowy zamek należał do Kirkora. Kiedy ożenił się, zamieszkała tutaj również Balladyna ze swoją matką. W tej wieży po lewej zamknięta była stara Wdowa.
A o to jezioro, którym władała niezwykła królowa-Goplana. W tym właśnie miejscu Goplana poznała Grabca i zakochała się w nim, niestety bez wzajemności.
Ta wierzba to Grabiec, który został zamieniony przez Goplanę w drzewo za spotkanie się z Balladyną. Był on świadkiem zbrodni wykonanej na Alinie.
53 4 53