Odpowiedzi

2009-11-08T19:17:08+01:00
Możesz napisać o jakiejś dziewczynce która wyszła na spacer z pieskiem na łaki i pisek się wywrócił i skaleczył łapke dziewczynka wziela ten kamien poniewaz byl w ksztalcie serca i byl kolorowy polozyla go kolo pieska a rana sie zrosla dzieki kamieniowi ktory byl magiczny.
2 3 2
2009-11-08T19:22:18+01:00
Pewna dziewczyna i jej brat w drodze powrotnej ze szkoły spotykają kota z małym niebieskim kamykiem na obroży, postanawiają go przygarnąć, potem okazuje sie, ze 'złe moce' chcą zdobyć ten kamień i rodzeństwo musi uciekać, nagle kot przenosi ich w jakąś baśniowa krainę, spotykają tam kilka magicznych stworzeń, które na końcu pomogą im pokonać 'złe moce' i odzyskać czarodziejski kamień, na samym końcu okazjuje sie, ze ten kamień sprawie, ze ludzie, ziwrzęta i przedmioty mają nadprzyrodzone zdolności, przerażoe rodzeństwo oddaje kamień jednemuz baśniowych stworzeń, a ono sprowadza ich spowrotem do domu....

Ale jest to tylko schemat, a nei cała baśń ^^'
3 2 3
2009-11-08T19:23:08+01:00
Nie wiem dokładnie czego ma tyczyć się ta opowieść, ale to co wymyśliłam mogę skrótowo opisać, a potem rozwiniesz sobie sama według swojego uznania. :)

Dawno, dawno temu za górami, za lasami znajdowało się wielkie królestwo Pekersona. Był tam jedynym władcą od 1000 lat, ale nie nazywano go królem. Wyglądał na młodzieńca w wieku około 22 lat, chociaż w rzeczywistości miał o wiele więcej. Nigdy się nie starzał. Po mieście krążyły legendy, że to za sprawą czarodziejskiego kamienia, którego posiadacz nigdy się nie starzał. Mówiono też, że król ma kamień zawsze zawieszony na szyi i nigdy go nie zdejmuje. Zawsze strzeże go najlepsza służba, najlepiej wyćwiczona z pośród wszystkich żyjących na świecie. Aż pewnego dnia kamień skradziono..

no i tam dalej możesz napisać, że król błyskawicznie się starzał, a jego stan pogarszał się z dnia na dzień i, że ogłoszono, że kto znajdzie owy magiczny kamień życia otrzyma nagrodę. i tam, że ktoś wyruszył na te poszukiwania itd itp
3 3 3