Odpowiedzi

2009-11-08T20:07:43+01:00
Święty Franciszek urodził się pod koniec 1181 roku. Na chrzcie otrzymał imię Jan które po powrocie ojca z podróży handlowej do Francji zostało zastąpione imieniem Francesco - Franciszek. Pierwsze nauki religii otrzymał od bardzo pobożnej matki. Święty nauczył się czytać i pisać w szkole parafialnej Św. Jerzego w Asyżu, a następnie uzupełnił swoje skromne wykształcenie elementami rachunku, poezji i muzyki. Franciszek, mając bystry umysł i dobrą pamięć, zdobędzie później przez czytanie i rozważanie oględną kulturę religijną.

W dążeniu do świętości świętemu Franciszkowi na pewno pomogła pobożna matka, która pierwsza zaczęła nauczać go religii. Również szkoła, która kształciła Franciszka. Myślę że rodzice jednocześnie pomagali mu i szkodzili. Pomagali mu bo go uczyli i wychowywali, a szkodzili tym że pozwalali mu na rozrzutność pieniędzy ojca a sam nie potrafił zarabiać. Na pewno coś się w nim zmieniło, kiedy we śnie objawił mu się Pan Bóg. Franciszek usłyszał wówczas we śnie słowa: Komu lepiej służyć: Panu, czy jego słudze? Zrozumiał wtedy, że wielkość, do której dąży nie jest tą wielkością, która jest mu przeznaczona. Usunął się z towarzystwa przyjaciół, spędzając czas na długich modlitwach w samotnej grocie. Przezwyciężył swój wstręt do trędowatych, czyli stał się wyrozumiały. Święty Franciszek nawrócił się zrzekłwszy się przed biskupem asyskim Gwidonem całego swojego majątku, który odziedziczył po ojcu. Przez 2 lata prowadził życie pustelnicze i pokutnicze (miał czas do modlitwy). Oddał się modlitwom i pełnił niskie posługi, także przez krótki czas w klasztorze benedyktyńskim, oraz odbudował 3 kościoły w pobliżu Asyżu. Niektórzy ludzie mieli go za dziwaka, a inni- za bohatera. Dołączyli do niego dwaj szanowani asyżanie: szlachetnie urodzony i bogaty Bernard z Quintavalle oraz doktor prawa Piotr Catani. oraz ośmiu następnych towarzyszy. Ci wszyscy ludzie dalej umacniali Franciszka w wierze. Franciszek rozpoczyna długotrwałe apostolstwo wędrownego, ludowego i pokutnego przepowiadania. Nauczał szacunku i czci dla wszystkich-bogatych, biednych, zdrowych i chorych. Święty Franciszek nawet kiedy był już stary i schorowany głosił Pana Boga i dobro jakim jest Pan.
Przeszkodą dla świętego na pewno było bogactwo które trwonił. Ludzie którzy uważali go za dziwaka, zabawy wstręt do ludzi innych, trędowatych.

Święty Franciszek mógł na początku czuć że głoszenie Pana przez całe życie to jakiś absurd, ale po tym jak Pan Bóg objawił mu się we śnie coś się w świętym Franciszku zmieniło. Poczuł jakie jest jego powołanie. On sam chciał głosić słowa Boga i poświęcić temu życie. Kiedy się nawrócił mógł być z tego dumny., Mógł czuć satysfakcję radość szczęście ale równie dobrze mógł nie czuć że robi coś tak ważnego. Uważam że święty Franciszek z Asyżu to człowiek który jest prawdziwym przykładem na nawrócenie. Było dla mnie przyjemnością napisać ten krótki życiorys Świętego Franciszka i zapoznać się z jego życiem.


SAMA TO PISAŁAM..MIAŁAM TO JUŻ WCZEŚNIEJ ZROBIONE BO MIAŁAM PODOBNE ZADANIKE. JAKBY NIE O TO CHODZIŁO TO NAPISZ PRYWATNĄ WIADOMOŚĆ. JAKOŚ SIE DOGADAMMY.(ALE I TAK MAŁO PUNKTÓW A TO DOŚĆ TRUDNE ZADANIE)
8 2 8
2009-11-08T21:58:14+01:00
Ja wezmę Św Stanisława kostkę .

Jest on Patronem młodzieży . I on daje nam wzór jego rodzice byli katolikami kochali swoich synów lekcję religi brali w domu

lecz stanisławowi to nie straczyło więc be zgody rodziców poszedł do Księdza Juzaitów i tam został oddany na próbe , gdy stanisław uczył się był jednym z najsłabszych uczniów ale ,że był dzielny i zacisną zęby stał się jednym z najlepszych ; ]]
9 3 9