Odpowiedzi

2009-11-08T20:38:05+01:00
Komputer moze byc z jednej strony dobrodziejstwem, ponieważ mozemy dzięki niemu dowiedzieć się wiele ciekawych informacji, jest dobrą pomocą przy odrabianiu zadania domowego. oprócz tego może nam posłużyć jako komunikator ze znajomymi. Dzięki niemu możemy miło spędzić czas. Może być jednak tez zagrożeniem. Jest złodziejem czasu, najbardziej czasochłonne są gry. Przez niego mozemy zawierać tez niebezpieczne wiadomości np. ktoś moze dowiedzieć sie jaki mamy adres i nas okraść. Często osoba poznana w intrnecie podaje się za kogoś innego niż jest na prawdę. Możemy byc tez okradzeni przez hakerów i do naszego kompuera dostana sie niebezpieczne wirusy.
  • Użytkownik Zadane
2009-11-08T20:39:14+01:00
Obecnie komputery używane są w wielu dziedzinach życia.Większość firm nie może bez nich istnieć.Komputery ułatwiają ludziom pracę, ponieważ mają gigantyczną pamięć i pracują bardzo szybko.Nie jest trudno pracować na komputerze i każdy może to robić.Jeśli chcę się mieć dobrą pracę powinno się umieć obsługiwać komputer i programy komputerowe.Te urządzenia nie są przeznaczone tylko dla dorosłych, lecz mogą być używane również przez dzieci.Gry komputerowe rozwijają u dzieci refleks, bawią i uczą jednocześnie.

Niestety komputery mają również wady.W wielu sytuacjach nie mogą zastąpić ludzi.Uczucia są im obce.W życiu jesteśmy czasami zmuszeni do podejmowania właściwych decyzji za pomocą emocji, a nie tylko na podstawie komputerowych obliczeń. Poza tym jest wiele wirusów, które mają wpływ na komputer i niszczą dane w urządzeniu lub sam komputer.Myślę że mogłam pomóc :)

Pozdrawiam serdecznie !
2009-11-08T20:41:54+01:00
Komputer to zagrożenie i dobrodziejstwo w jednym.
Dzięki komputerowi i Internetowi uzyskujemy informacje na dany nam temat. Dzięki niemu możemy się uczyć i poznawać świat. Dlatego to dobrodziejstwo. A dlaczego zagrożenie? No właśnie. To pytanie zadaje sobie większość nas. Przez internet, za pomocą komputera [internet nie funkcjonuje bez komputera] możemy poznać inną osobę z którą możemy się zaprzyjaźnić. Niestety niekiedy nie wygląda ona na prawdę tak jak na zdjęciu. Może ona nas wykorzystać i ujdzie jej to na sucho. Także powinniśmy uważać i rozsądnie korzystać jeśli mamy komputer z Internetem w domu.