Odpowiedzi

  • limm
  • Początkujący
2009-11-08T20:44:30+01:00
Angina rozprzestrzenia się drogą kropelkową
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2009-11-08T21:06:32+01:00
Pylica płuc – przewlekła choroba układu oddechowego, wywołana długotrwałym wdychaniem pyłów. Charakteryzuje się występowaniem przewlekłego zapalenia oskrzeli i postępowej rozedmy płuc, z czasem dochodzi do powstania serca płucnego i niewydolności krążenia.
Pylica jest zaliczana do chorób zawodowych, mają z nią problemy np. górnicy
* badania diagnostyczne
* leczenie przez pulmonologa
* leczenie przez internistów i lekarzy rodzinnych
* leczenie przez specjalistów medycyny pracy
Angina rozprzestrzenia się drogą kropelkową, najczęściej w miejscach publicznych, gdzie na małej powierzchni przebywa wielu ludzi. Również poprzez dotykanie tych samych rzeczy, co chory może dojść do zarażenia.
Zapobieganie:
Jedyną skuteczną, znaną metodą jest kuracja antybiotykami
2 4 2
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2009-11-08T21:11:13+01:00
Angina rozprzestrzenia się drogą kropelkową, to znaczy że mozna sie zarazic po przez kichniecie kaszel.Najczęściej w miejscach publicznych,w szkołach ,autobusie czy sklepie.Zapobiegac można pic np. herbatę z malinami, cytryną i miodem,ubierac sie cieplej jak jest zimno,dobrze sie odrzywiac,uzupełniac niedobur witamin.
Pylica jest to naczeszcza choroba zawodowa górnikow ale i nie tylko, w której pyły mineralne z takich materiałów jak azbest, boksyty, węgiel, talk lub wiele innych gromadzą się w płucach i uszkadzają je powodując bliznowacenia ,prowadzi do wtórnej niewydolności serca, nowotworów płuc oraz do gruźlicy,objawy Duszność, uczucie ciasnoty w klatce piersiowej, kaszel.Zaopobiegac mozna poprzez skuteczność filtracji i opory przepływu,wentylacji i klimatyzacji pomieszczeń oraz zaladanie odpowiednich masek na twarz .
2 3 2