Odpowiedzi

2009-11-08T21:23:22+01:00
26.10
Sąd SD: Piskorski działał niezgodnie z prawem

Próba zerwania sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej Stronnictwa Demokratycznego przez szefa partii Pawła Piskorskiego i zawieszenie ośmiu członków Rady było bezprawne - uznał w poniedziałek Naczelny Sąd Partyjny SD, o czym poinformował zawieszony przewodniczący RN SD Krzysztof Góralczyk. Z kolei Piskorski powiedział, że obrady i decyzja sądu są niewiążące, ponieważ - jak mówił - członkowie sądu są zawieszeni w swoich prawach.

27.10
W jednym z gimnazjów znaleziono noworodka

W jednym z gimnazjów na terenie powiatu pyrzyckiego (Zachodniopomorskie) znaleziono noworodka - poinformowano w Zespole Prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.
Dziecko przebywa obecnie w szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Trwa ustalanie tożsamości matki noworodka oraz okoliczności zdarzenia - informuje policja, która odmawia udzielania szczegółowych informacji w tej sprawie.

28.10

Na rozstrzelanie polskich oficerów w miał wpływ Beria

Znana rosyjska historyk, prof. Natalia Lebiediewa w środę w Zielonej Górze przyznała, że decyzje o losie więźniów obozów w Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku zapadały między 20 lutego a 5 marca 1940 roku, a istotny wpływ na wydanie wyroku o rozstrzelaniu miał szef NKWD Ławrientij Pawłowicz Beria.

29.10

Sikorski: są kwestie w których nie odpuścimy

- Polska jest liderem koalicji państw w sprawie ustaleń dotyczących walki ze zmianami klimatycznymi i emisją gazów cieplarnianych - mówił Radosław Sikorski przebywający na szczycie UE w Brukseli. - Nie jesteśmy sami, nie musimy wetować, bo mamy grupę państw myślących jak my. Jesteśmy w doborowym towarzystwie. Ośmiu głosów nie można zignorować - mówił szef MSZ.

30.10

Polacy ufają bardziej Tuskowi niż prezydentowi

28 proc. Polaków ufa prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu, co trzeci respondent - 32 proc. - premierowi Donaldowi Tuskowi - wynika z sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" w TVP Info.

31.10

100 osób szuka chłopca z zespołem Downa; poszedł do lasu?

Ponad 100 osób bierze udział w akcji poszukiwania 12-letniego Janusza z miejscowości Gumniska (Podkarpackie). Chłopiec, który cierpi na zespół Downa, zaginął ok. 13.30; prawdopodobnie poszedł do lasu.

1.11

WIHE gotowy diagnozować grypę na Ukrainie

Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii jest gotowy wysłać na Ukrainę zestawy do pobierania próbek od ludzi z objawami grypy i uzyskany materiał przebadać w laboratorium w Puławach - poinformował w niedzielę PAP dyrektor WIHE płk Janusz Kocik.

2.11

Lubelskie: policja wyjaśnia rodzinną tragedię

Policja wyjaśnia śmierć trzech osób, 15-letniego chłopca, jego 47-letniej matki i 89-letniej babki, których ciała znaleziono w poniedziałek w osmalonym przez ogień wnętrzu domu w Dęblinie (Lubelskie)- poinformowała Anna Smarzak z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

3.11

Przewrót w partii Piskorskiego? "On się lansuje"

W środę odbędzie się niespodziewanie nadzwyczajny kongres Stronnictwa Demokratycznego. Powodem tej decyzji jest fakt, że Paweł Piskorski zawiesił sąd partyjny i pozbywa się kolejnych członków Stronnictwa – informuje serwis wprost.pl.

4.11

Sejm powołał komisję śledczą ds. afery hazardowej

Sejm powołał komisję śledczą do wyjaśnienia tzw. afery hazardowej - informuje TVN 24.
Za powołaniem komisji opowiedziało się 424 posłów, przeciwko było 3, od głosu wstrzymało się 12. Głosowało 439 posłów, a większość bezwzględna potrzebna do powołania komisji wynosiła 220 głosów.

5.11

Czuma znów na czele komisji śledczej ds. nacisków

Sejm zdecydował w czwartek, że były minister sprawiedliwości Andrzej Czuma (PO) ponownie zasiądzie w sejmowej komisji śledczej ds. nacisków. Czuma w komisji zastąpi jej dotychczasowego szefa Sebastiana Karpiniuka (PO).

6.11

J. Mucha: czy Wassermann szuka nowej krwi?

- Bardzo cenię posła Zbigniewa Wassermanna, ale zastanawiam się, czy zasiadając jednocześnie w dwóch komisjach śledczych chce rzetelnie się zająć obiema sprawami, czy po prostu szuka politycznej krwi - mówiła w magazynie "24 godziny" Joanna Mucha z PO.

7.11

Kolejna awaria - bez ciepłej wody i ogrzewania
Około 30 tys. mieszkańców Kielc do niedzieli rano nie będzie mieć ciepłej wody i ogrzewania z powodu awarii sieci ciepłowniczej. To kolejne juz miejsce, po Krakowie, gdzie doszło do awarii.

8.11

"Fakty" TVN: WC blokuje obwodnicę miasta

Grabów nie może się doczekać obwodnicy, a korki są tam "jak w Warszawie". Dlaczego tak się dzieje? Winne jest WC, które uznano za… zabytek