Odpowiedzi

2009-04-30T15:29:37+02:00
Tolerancja to szanowanie zachowań i poglądów innych, bez względu na to czy się nam one podobają czy też nie. Na pytanie zawarte w temacie, moja odpowiedź jest jednoznaczna: Polacy nie są tolerancyjni. W mojej rozprawce postaram się to udowodnić.
Po pierwsze chciałabym zwrócić uwagę na to, że Polacy widząc np murzyna na ulicy albo wyzywają go od asfalta itp. , a nawet jeśli próbują zachować pozory dobrego zachowania to i tak oglądają się za nim i wymieniają między sobą niemiłe poglądy na jego temat.
Drugim argumentem może być to, że bardzo często zdarza się np. w szkołach że ktoś kto ubierający się inaczej niż inni lub słuchający innej muzyki stara się upodobnić do otoczenia. Dlaczego?? To bardzo proste. Boi się że towarzystwo go wyśmieje.
Podsumowując. Twierdzę że Polacy nie są tolerancyjni. Uważam że osoby tolerancyjne mają dużego plusa u innych i dużo chętniej nawiązuje się z nimi kontakty. Osoby nietolerancyjne sprawiają też wrażenie osób o ograniczonych możliwościach. Warto jest więc być tolerancyjnym. :) :] :P

Sorka za ewentualne błędy interpunkcyjne :]