Odpowiedzi

2009-11-09T14:28:35+01:00
Koronowo to piękne, starodawne miasto, z wieloma przecudownymi zabytkami.
Niektóre z nich to np: Zespół pocysterski - pochodzi z końca XIII w. lub z pierwszej połowy XIV w. i był wzniesiony lub zaprojektowany prawdopodobnie przez mistrza Theodoricusa. Wielokrotnie odbudowywany po zniszczeniach w wojnach z Krzyżakami i Szwecją. W 1819 r. po kasacie zakonu został przekształcony w istniejące do dziś więzienie., także: Kościół filialny pw. św. Andrzeja został zbudowany w latach 1382-1396 w stylu gotyckim, a następnie przebudowany w renesansie i baroku. Posiada barokowo-rokokowe wyposażenie. i wiele innych mniej odwiedzanych, ale także fascynujących zabytków i budowli.
Nie można przegapić pięknych roślin i zwierząt chadzających w koronowskim lesie. Rynek Koronowa jest bajeczny: wiele różnokolorowych kwiatów, usegregowanych w znakomitej hierarchii.
Miejscowość jest ważnym ośrodkiem wypoczynku weekendowego i letniego dla mieszkańców Bydgoszczy i okolic. W miejscowości znajdują się liczne ośrodki wypoczynkowe, plaża i przystanie.
Koronowo to ciekawe, historyczne miasto i na pewno będziemy je zwiedzać z zaangażowaniem.
1 5 1
2009-11-09T15:26:22+01:00

Drodzy turyści mamy zaszczyt was gościć w naszym kochanym Koronowie. mamy tutaj wiele zabytków i wyjątkowych miejsc do zwiedzenia. Pierwszym naszym obiektem jest Zespół poklasztorny cysterski przy ulicy Bydgoskiej 25. zbudowana była z cegły czerwonej w stylu gotyckim jednak na przełomie XVII/XVIII w. doprowadzono do przebudowy kościoła ze stylu gotyckiego na barokowy. Lecz w 1819 roku za sprawa pruskiego zaborcy nastąpiła kasacja zakonu . Zabudowania zostały przekształcone w wiezienie. Jednak wnętrze kościoła zawiera wiele szczególnych dziel: ołtarz główny, piękne stalle, obrazy przedstawiające zdarzenia z życia klasztoru, chór muzyczny, ambonę oraz wiele innych elementów urok możemy dostrzec zwiedzając kościół .

2)Kościół Św. Andrzeja
z końca XVI wieku mieścił tu się wcześniej kościół drewniany, zbudowany na przełomie lat 1382-1396. W obecnej postaci powstał w 1599 roku. Wyposażenie kościoła: barokowo-rokokowe, z interesującym póżnobarokowym ołtarzem głównym z 1740r. na którym można podziwiać obraz Matki Boskiej z dzieciątkiem w srebrnej sukience.

3)Ratusz Miejski
4)Średniowieczny układ urbanistyczny(z czasów Kazimierza Wielkiego)
5)Diabelski Młyn wodny z połowy XIX wieku
6)Most kolejki wąskotorowej
7)Synagoga powstała w 1856roku
8)Cmentarz Żydowski powstał w połowie XIX wieku
9)Skansen-Rożen Stopka
10)Kościół parafialny p.w.Św. Trójcy w Byszewie powstał w latach 1645-1663
11)Spichlerz plebański z wieku XVIII
12)Dworek w Gościeradzu wzniesiony został w 1933 roku
13)Ruiny zamku w Nowym Jasińcu
14)Kościół parafialny p.w.Św. Michała Archanioła
15)Kościół parafialny p.w.Św. Wawrzyńca
16)Kościół parafialny p.w.Św Anny w Łąsku Wielkim
17)Wiadukt kolejowy linii Koronowo-Tuchola

Jest u nas naprawdę wiele atrakcji zapraszamy wiec na odwiedzanie naszego Koronowa Serdecznie Zapraszamy