Odpowiedzi

2009-11-10T14:24:04+01:00
Trudno zmienić kształt i objętość kryształów, ponieważ są to ciała stałe i posiada swój charakterystyczny, określony kształt.

Monokryształ - pojedynczy kryształ, bez defektów makroskopowych, ale niekoniecznie ograniczony naturalnymi, płaskimi ścianami

Polikryształ - ciało stałe, będące zlepkiem wielu monokryształów. Domenami krystalicznymi lub ziarnami. np. piasek.

Monokryształ - materiał będący w całości jednym kryształem. Monokryształ może zawierać w całej swej objętości niewielką ilość defektów tejże struktury, a jego zewnętrzna forma nie musi odzwierciedlać struktury krystalicznej.
np. kryształ cukru, soli.
1 5 1
2009-11-10T14:31:34+01:00
B.
monokryształ- materiał będący w całości jednym kryształem,np. kryształ cukru, soli.
polikryształ-ciało stałe, będące zlepkiem wielu monokryształów, zwanych w tym przypadku domenami krystalicznymi lub ziarnami, np. kryształ pirytu.

;]
1 1 1
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-10T14:36:38+01:00
A)Kryształ jest ciałem stałym, w którym cząsteczki są ułożone w sposób regularny i tworzą uporządkowaną struktórę. W ciałach stałych cząsteczki wykonują tylko ruchy drgające i nie przemieszczają się, dlatego trudno zmienić ich kształ i objętość. b)monokryształ-pojedynczy kryształ,bez defektów makroskopowych,ale niekoniecznie ograniczony naturalnymi, płaskimi ścianami polikryształ-ciało polikrystaliczne, zbiór mikrokryształów albo mikrokrystalitów zorientowanych w przeróżnych kierónkach.Jeżeli mkrokryształy nie są zrośnięte ze sobą to polikryształ jest proszkiem. polikryształ przykłady-blachy elektrotechniczne monokryształ przykłady-piryt, krzem
3 3 3