Odpowiedzi

2009-11-09T15:09:27+01:00
Pięniodze nie dają szcześcia poniewaz pięniodze to nie wszytko mozesz miec duzo pięniedzy aa nie miec przyjaciół
przez pięniądze nie dostaniesz przyjaciół ani miłosci pięniodze to nie wszystko
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T15:13:16+01:00
Bez pieniędzy nie można normalnie funkcjonować. Jest to oczywiste, bo właśnie za pieniądze kupujemy większość rzeczy potrzebnych nam do życia, np. jedzenie, picie, ubranie itp. Z drugiej strony same pieniądze szczęścia dać nie mogą. Jeśli mam pieniądze, a nie mam przyjaciół, to nie będę szczęśliwy, bo kto mnie wysłucha i wesprze w trudnych chwilach? Z pieniędzmi porozmawiać nie można.
Oczywiście samo posiadanie pieniędzy nie jest złe. Ukazuje to Biblia w 1 Liście do Tymoteusza 6:10: "Albowiem korzeniem wszelkich szkodliwych rzeczy jest umiłowanie pieniędzy, a zabiegając o to umiłowanie, niektórzy dali się odwieść od wiary na manowce i sami się poprzebijali wieloma boleściami" Werset wcześniejszy mówi o ludziach, którzy pragną być bogaci: "Jednakże ci, którzy są zdecydowani być bogaci, wpadają w pokusę i sidło oraz wiele nierozumnych i szkodliwych pragnień, pogrążających ludzi w zagładę i ruinę" Wielu biednych ludzi uważa, że gdy się wzbogacą staną się szczęśliwi. Tymczasem po zdobyciu upragnionego bogactwa dalej odczuwają pustkę i brak zadowolenia. Pieniądze stanowią jedynie środek do celu, ale jeśli brak nam mądrości koniecznej do robienia z nich właściwego użytku, to ich wartość jest ograniczona.
Powstaje więc pytanie: "Jeśli nie pieniądze, to co jest źródłem prawdziwego
szczęścia?". Pewne badania ujawniły cztery cechy charakteryzujące szczęśliwych ludzi. Osoby takie lubią siebie i mają wysokie poczucie własnej wartości, czują, że kierują swym życiem osobistym, są optymistami i ekstrawertykami. Szczęściu, a co za tym idzie, lepszemu zdrowiu i dłuższemu życiu sprzyja również udane małżeństwo i zażyłe stosunki z innymi ludźmi.
Pieniądze będą dla nas pożyteczne, jeśli będziemy potrafili z nich umiejętnie korzystać. Są tylko jednym z czynników składających się na zupełne szczęście.PS: Ja dostałam z rozprawki 5- nie wiem czy cię to zadowoli