Odpowiedzi

2009-11-09T17:00:13+01:00


Recenzja ,,Antygony'', spektaklu teatralnego.
W pierwszy wtorek i środę po feriach zimowych 2006 roku wraz z klasą oglądałem spektakl teatralny pt. ,,Antygona''. "Antygona" napisana przez autora żyjącego w latach 496-406 p.n.e. jest dramatem klasycznym, poruszającym współczesne uniwersalne problemy.
Spektakl tan miałem zaszczyt obejrzeć. Wg mnie najlepiej spisał się aktor grający rolę Kreona. Moim zdaniem wypełnił tę rolę najlepiej jak mógł. Spełnił wymagania widza i pokazał co potrafi. Na pochwałę zasłużył także aktor grający rolę Strażnika. Godzien powidzu był także Chórek, lecz moim zdaniem do swej roli nie nadawała się aktorka grająca Ismonę. Zagrała ona mało ambitnie.
Jednakże kostiumy i scenografia po oczach . Kostiumy były dobrane do cech charakteru każdego z bohaterów . Scenografia podobała mi się dlatego, że wszystko odgrywało się na powietrzu i spełniała wszystkie wymagania ról aktorów. Zaś muzykę moim zdaniem dobrana była nie najlepszą ponieważ była ona z mego punktu widzenia zbyt harmonijna i roztropna.
Całokształt tego spektaklu oceniam na 5+. Podobał mi się on pomimo mych kryteriów i mam nadzieję, że innym którzy to obejrzą też się spodoba. Do obejrzenia tego zachęcam nie tylko uczniów, lecz i dorosłych. Spektakl dał mi dużo do myślenia i bardzo mi się podobał.
7 3 7