Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T17:21:37+01:00
''Czy bohaterowie literatccy moga interesowac wsoplczesnego mlodego czlowieka- czy tez go nudza"

Niektórzy ludzie nie zwracają uwagi na pewnych bohaterów książek w jakich występują. Jak najbardziej trzeba zwrócić na to uwagę ponieważ to bardzo się przydaje w życiu.
Bohaterowie książek są bardzo ciekawi pod każdym pozorem i względem, ale to też również zależy od książki. Gdy wybieramy książki najczęściej zwracamy uwagę na jej wygląd i to nas przyczynia do jej wypożyczenia czy też kupienia. Wiele bohaterów opisanych w tych powieściach poucza ludzi o zachowaniu i dobrym wychowaniu, od bohaterów literackich możemy się bardzo wiele nauczyć, poznać osobę która poprawiła swoje zachowanie jest bardzo dobre i przydatne. Jednym z przykładów pouczania czytelników może być przykład Cześnika i Rejenta z "Zemsty", gdzie bohaterowie ciągle się kłócili i był po między nimi spór. Jednak okazało się że nie warto, ciągle kłócili się o naprawę muru byli bardzo zawzięci i obojga nie chcieli dać za wygraną. W praktyce jest to bardzo złe ponieważ jeżeli każdy by się kłócił to nic by z tego nie było, nie mielibyśmy przyjaciół , znajomych, już nie mówiąc o kontaktach i naszych charakterach.
Młodzi ludzie najczęściej nie zwracają na to uwagi i uważają to za denne opowiadanie o dziwnych bohaterach, ale to jest bardzo złe. Powinniśmy przywiązywać dużo wagi do czytania i wybierać swoją ulubioną postać na której się cechować.Przyglądając się tym dwojga bohaterom jesteśmy w stanie stwierdzić do czego człowiek jest zdolny.


(Jeżeli dobre to dobrze, jeżeli nie bardzo to napisz mi na prywatną to poprawię.) Pozdro


2 2 2
2009-11-09T19:01:45+01:00
Czy bohaterowie literatccy moga interesowac wsoplczesnego mlodego czlowieka?

W obecnych czasach młodzi ludzie mają do wyboru mnóstwo sposobów spedzania wolnego czasu. Najczęsciej wybierają telewizję, internet czy gry komputerowe a niestety rzadziej czytanie książek. Uważam, że jest tak, ponieważ bohaterowie literaccy nie interesują młodego człowieka. Postaram się to udowodnić.

Niewątpliwie lektury szkolne uważane są przez większość uczniów za nudne. Jest tak ponieważ bohaterowie żyją zwykle w odległych czasach, używają jezyka niezrozumiałego dla obecnego młodego człowieka a ich problemy i dylematy są w XXI po prostu nieaktualne. Myślę, że dobrym przykładem są Dziady Adama Mickiewicza. Osobiście nie znam żadnego młodego człowieka, który dobrze zrozumiałby a tymbardziej polubił tę książkę. Takich pozycji na liście lektur jest niestety mnóstwo. Nastolatek który wielokrotnie spotka się z tak nieodpowiednio dobraną literaturą czuje zniechęcenie do czytania książek. Prawdopodobnie nie sięgnie po żadną z własnej inicjatywy ponieważ czytanie będzie kojarzyło mu się z przymusem a nie z przyjemnością.

W związku z powyższymi argumentami uważam, że teza postawiona na wstępie jest na dzien dzisiejszy prawdziwa. Sadzę, że może się to jednak kiedyś zmienić na lepsze.
2 4 2