Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T17:14:05+01:00
Zacznij od pustej płaszczyzny. Nie musi to być papier ani płótno, ale jeśli chodzi o kolor, to moim zdaniem powinien być biały.

Mówimy „biały", bo trzeba go jakoś nazwać, ale jego prawdziwe imię brzmi: nicość. Czerń to brak światła, biel natomiast - to brak wspomnień, barwa pustej pamięci.

Co sprawia, że zatrzymujemy wspomnienia? To pytanie zadawałem sobie nieraz po powrocie z wyspy zwanej Dumą; często rozmyślałem o tym nad ranem, z oczami pełnymi czarnego braku światła, wspominając nieobecnych przyjaciół. Czasami o tej porze nachodzą mnie też inne refleksje.

Myślę o horyzoncie. Bo horyzont trzeba nakreślić. Trzeba pozostawić ślad na bieli. Nic prostszego, ktoś mógłby powiedzieć, ale każdy czyn, który stwarza świat na nowo, zasługuje na miano bohaterstwa. Ja w każdym razie w to wierzę, bo się o tym przekonałem.

Wyobraź sobie dziewczynkę, całkiem malutką. Niedługo minie dziewięćdziesiąt lat od dnia, kiedy ta dziewczynka wypadła z dwukółki, uderzyła głową o kamień i straciła pamięć. Zapomniała nie tylko, jak się nazywa, ale wszystko, wszystko, co wiedziała! Trwało to jakiś czas, aż wreszcie opamiętała się na tyle, żeby wziąć w palce ołówek i przekreślić białą płaszczyznę tą pierwszą niepewną linią. Był to, rzecz jasna, horyzont. Ale także szczelina, przez którą przelała się ciemność.

Wyobraź sobie jednak tę małą dłoń, która unosi ołówek... Zamiera z wahaniem... A potem przekreśla biel, pozostawia ślad. Wyobraź sobie, jakiej potrzeba odwagi, aby stworzyć świat na nowo, rysując jego wizerunek. Zawsze będę kochał tę dziewczynkę, pomimo ceny, którą zapłaciłem za znajomość z nią.
1 5 1
2009-11-09T17:15:48+01:00
Obraz rzeczywisty powstaje na skutek odwrócenia i powiększenia obrazu na siatkówce. Dodatkowo musi to jeszcze przeanalizować mózg:)
2009-11-09T17:25:03+01:00
Powstawanie obrazu :
krótki schemat ale napewno ci pomoże ...
1. Światło -> Rogówka-> Źrenica-> Soczewka -> Ciało szkoliste-> siatkówka-> Nerw wzrokowy -> ośrodek wzroku ( w płącie potylicznym mózgu)

obraz gdy dopiera do móżdu < dokłądniej do płatu potylicznego> to tam jest interpretowany, czyli powiększany i odwracany

mam nadzieje że tak będzie dobrze :) a jeśli chcesz funkcje poszczególnych odcinków powstawania obrazu to napisz do mnie to ci to też napisze :)) pozdro