Wkrótce Mikołajki ! W związku z tym wydarzeniem należy , napisać pracę literacką z użyciem dowolnej wypowiedzi np. listu ,opowiadania , wywiadu lub wiersza .
Tematem wypowiedzi ''Wizyta św. Mikołaja "

Przyjmuje i oceniam wszystkie odpowiedzi , również za wszystkie serdecznie dziękuje .

2

Odpowiedzi

2009-11-09T17:15:32+01:00
Mikołaje-już brzegiem nieba
przez dalekie kraje
w skrzypiących saniach pędzą Mikołaje
jeden ma futro od parady
drugi ma wąsy dla zabawy
jeden ma w torbie mróz i śnieg biały
drugi rodzynki i migdały
jeden ma w saniach worki cztery
drugi pogania renifery
jeden przez komin drugi ku oknu
zastuka srebrną laską o zmroku
wraz z pierwszą gwiazdką
przez śnieżne Ambaje
pędzą weseli grubi Mikołaje
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T18:17:18+01:00
Miejsce i data
Kochana Kasiu !!
Piszę do Ciebie ten list, ponieważ chciałabym się z tobą podzielić pewnym wydarzeniem. Otóż w dniu Mikołajek do naszej klasy przyszedł prawdziwy mikołaj.
Sama byłam zdziwiona. Napoczątku wszyscy myśleliśmy że to jakieś żarty i że pewnie ktos się przebrał, dlatego jeden z moich kolegów podbiegł do Św. mikołaja i pociągnął go z całej siły za brodę. Ona wcale nie odpadła. Wszyscy zamarli. Jednak nie dokońca byliśmy przekonani dlatego Asia- koleżanka podbiegła i złapała go za czerwoną czapeczkę. Ku naszemu zdziwieniu Asia nie mogła jej zdjąć z głowy nieznajomego. Wszyscy byliśmy zdumieni. Zawsze bylismy przekonani że Opowieści o św. Mikołaju to tylko bajki. Męzczyzna ubrany na czerwono był przez całą lekcję. Zastanawialiśmy się co ma w wielkim worku, jednak po chwili zacząl wyjmować z niego małe upominki. Każdy był bardzo zadowolony z prezentu. Jestem przekonana ze to najlepsza lekcja jęz. polskiego którą dotychczas miałam. Nigdy tego wydarzenia nie zapomnę.
Pozdrawiam mocno ciebie i całą twoją rodzinę. W szczególności małą siostrzyczkę Zosię. Ściskam i całuję. Czekam na odp od ciebie. Jestem bardzo ciekawa co o tym wszystkim myślisz.

twoja najlepsza koleżanka
Paulinka