Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2009-11-09T17:12:45+01:00
Moim zdanie zapołdonienie zewnętrzne jest mało skuteczne, ponieważ zapłodnione komórki znajdują się poza organizmem matki i są bardziej narażone na losowe uszkodzenia. Np. Skrzek - czyli jaja składane przez płazy w postaci pakietów (żaby).


Natomiast zapłodnienie wewnętrzne ochrania młode organizmy przed działaniem czynników zewnętrznych, osobniki nie umierają z przyczyn losowych, większa skuteczność.


Rozdzielnopłciowość to zjawisko występowania w obrębie jednego gatunku osobników dwóch odmiennych płci: samca i samicy. Jeden osobnik wytwarza tylko jeden rodzaj gamet.
2009-11-09T17:15:43+01:00
Zapłodnienie zewnetrzne czyli inaczej mówiąc jest to proces zapłodnienia jaja ktore znajduje sie poza cialem samicy, najczesciej w srodowisku wodnym.

zaplodnienie wewnetrzne czyli inaczej mowiac proces zaplodnienia jaja ktore znajduje sie wewnatrz ciala czyli w ukladzie rozrodczym samicy.

rozdzielnoplciowosc to jest zjawisko ktore wystewpuje u gatunkow dwoch odmiennych plci: samicy i samca. jeden z osobnikow wytwarza tylko jeden rodzaj gamet
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T17:15:34+01:00
Zapłodnienie wewnętrzne następuje wtedy gdy plemnik łączy się z jajnikiem wewnątrz organizmu samicy.
Zapłodnienie zewnętrzne następuje wtedy gdy plemnik łączy się z jajnikiem poza ciałem samicy.
Rozdzielnopłciowość - to zjawisko, w obrębie jednego gatunku, który ma dwie odmienne płci: samiec i samica.