Twoja koleżanka ma wkrótce urodziny.Nie wiesz jaki prezent jej kupić.Nie interesują ją ciuchy ani biżuteria.Lubi sztuką i muzykę. Napisz e-maila do jej koleżanki ,w którym:
1.poprosisz o radę w sprawie kupna prezentu
2.dowiesz się , dlaczego koleżanka uważa że taki właśnie prezent będzie najbardziej odpowiedni
3.zapytasz gdzie możesz kupić zaproponowany przez nią prezent i ile może kosztować
4podziękujez za radę i poprosisz o dochowanie tajemnicy.

Proszę o pomoc. Z góry dziękuję

1

Odpowiedzi

2009-11-10T14:44:01+01:00
Hello,
How are you ? I have got a big problem. Our friend - Emilka has got a birthday before long , but I don`t know, what I should give her. Have you some idea on present for she? If so, then you say me. She like music and art, so I should buy her something artistic. But I don`t know, what. And how do you think?
Why do you think that this gift will be pleased to her? And tell me, how many cost this gift? Where can I buy it?
If you had advised me something, I be very happy.
Thank you,
Bye !


(nadawca) :D

Cześć,
Jak się masz? Mam duży problem. Nasza koleżanka Emilka ma niedługo urodziny, ale ja zupełnie nie wiem co powinnam jej dać. Może ty masz jakiś pomysł na prezent dla niej ? Jeśli tak powiedz jaki? Ona lubi muzykę i sztukę, więc może powinnam kupić jej coś z tych rzeczy. Ale nie mam pojęcia co. A co ty o tym sądzisz? Wiesz z czego ona byłaby zadowolona? I powiedz mi, ile taki prezent może kosztować? Gdzie mogę go kupić?
Jeśli mi coś poradzisz, będę bardzo szczęśliwa !
Dziękuję,
Żegnam !

__
To takie mniej więcej przetłumaczenie, ale jak zapewne wiesz, j. angielskiego nie tłumaczymy dosłownie na polski ! Pozdrawiam !