Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T17:43:52+01:00
Kangur to zwierzę z rodziny łożyskowców,kangury rodzą się bardzo szybko ,dlatego kiedy przychodzą na świat mają rozmiary małego palca ! Matka jest torbaczem dlatego bierze małe do swojej torby i opiekuje się niem 3 miesiące(lub czasem dłużej).
Mały kangurek ma tam pożywienie,ciepło,toaletę(może się tam załatwiać!) a przede wszystkim kochaną mamę przy sobie !

Sama napisałam,liczę na najlepsze !
Pozdro ;)
2 5 2
2009-11-09T17:46:57+01:00
Kangur opiekuje się swoim potomstwem aż do śmierci. zdarzają się przypadki, w których kangurzyca rodzi 2 młode. Kangurzyca uczy młode porozumiewania się piskami. Młody kangur zaraz po urodzeniu samodzielnie wdrapuje się po futrze matki do jej torby lęgowej, gdzie przytwierdza się do sutka i zaczyna pobierać pokarm. w torbie matki przebywa 10miesięcy, a po jej opuszczeniu żywi się mlekiem matki przez następne 9 miesięcy.
1 4 1
  • Użytkownik Zadane
2009-11-09T18:23:08+01:00
Młody kangur zaraz po urodzeniu samodzielnie wdrapuje się po futrze matki do jej torby lęgowej, gdzie przytwierdza się do sutka i zaczyna pobierać pokarm. W torbie lęgowej przebywa około 10 miesięcy, ale po jej opuszczeniu jeszcze przez 9 miesięcy żywi się mlekiem matki. Skład mleka zmienia się wraz z rozwojem młodego kangura. Matka komunikuje się z młodym serią pisków i dźwięków przypominających gdakanie.

Matka kangura wcale się nim nie opiekuje. Ona poniekąd.. Albo dosłownie, wystawia malca na próbę. Życie w takich klimatach nie jest proste dlatego potomstwo kangura musi mię dostatecznie siły by przetrwać. Matka skazuje malca na taką próbe, musi on dotrzeć do jej torby lęgowej trzymając się futra, jeśli mu się to nie uda - ginie, matka nie pomaga mu w niczym...

:)