Witam mam na jutro do napisania referat na temat "Jezus pomaga ludziom pozna Boga przez tajemnice różańca świętego" i zupełnie nie mam pojęcia co mogę tam napisac. Bardzo prosze o natychmiastową pomoc ! Z góry dziękuję.
p.s. wiem równiez, że taka tresc zadania juz sie na tej strocne pojawila, jednak postanowilam sie z niego nie korzystac, poniewaz boję sie, że ktoś z mojej szkoly opublikowal to zadanie.

2

Odpowiedzi

2009-11-09T17:48:29+01:00
Można napisać tak (rozwiń to sobie) że dzięki tajemnicom różańcowym poznajemy boga ponieważ każda z nich opowiada o częściach z życia Chrystusa i nie tylko. Gdy sie modlimy na różańcu jednamy sie z bogiem i poznajemy go. Te tajemnice pomagają nam wyobrazić sobie życie Jezusa i jego mękę. Możemy lepiej poznać boga.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-09T21:18:01+01:00
W różańcu rozważamy 4 tajemnice. Radosne, Bolesne, Chwalebne oraz dodane przez Jana PAwła II tajemnice Światła. W tajemnicach tych rozważamy życie Jezusa,od narodzenia przez działalnośc aż do śmierci i Zmartwychwstania. W tych tajemnicach widzimy obecność Boga. Bóg dał nam Swojego Syna aby przez swoją męke i śmierć nas zbawić. Jezus nauczał nas jak mamy żyć aby podobać się Bogu. O życiu Jezusa dowiadujemy się z Pisma Świętego.W różańcu nie skupiamy się tylko na danych tajemnicach ale na całości życia Jezusa. W tajemnicach radosnych zawierają się wydarzenia od Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie do Odnalezienia 12 letniego Jezusa w świątyni. Widzimy w niej nie tylko Żwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, Nawiedzenie św. Elżbiety, NArodzenie, Ofiarowanie i Odnalezienie 12 letniego Jezusa w świątyni ale też jak Bóg kierował Józefem gdy dowiedział się że Maryja jest brzemienna i nie oddalił Jej, po narodzeniu Jezusa gdy Herod wydał rozkaz zabicia dzieci do drugiego roku życia Bóg dał Józefowi polecenie by uciekł do Nazaretu.W tajmnicach światła:Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, Objawnienie siebie na weselu w Kanie Galilejskiej,Głoszenie Królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia, Przemienienie na Górze Tabor, Ustanowienie Eucharystii, rozważamy działalność Jezusa, Jego cuda które czynił za pomocą Boga, i słowa które głosił ludziom i Apostołom oraz dawał nam wskazówki jak mamy postępować. W tajemnicach Bolesnych: Modlitwa Pana Jezusa w Ogrójcu, Biczowanie Pana Jezusa, Cierniem ukoronowanie, Droga Krzyżowa i Śmierć na krzyżu. Widzimy w niej jak Bóg kieruje Jezusem, pomaga Mu znieść ból i mękę którą cierpi Jezus pokazuje nam jak że w naszym nie ma dziać się nasza wola lecz Boża. Jezus cierpiał niewinnie mękę za nasze grzechy. Bóg z miłości do nas pozwolił aby Jego Syn Jezus Chrystus umarł po to aby nas zbawić. Ostatnią tajemnicą są Tajemnice Chwalebne: Zmartwychwstanie Pana Jezusa, Wniebowstąpienie Pana Jezusa, Zesłanie Ducha Świętego, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny i Ukoronowanie Najświętszej Maryi Panny na Królową nieba i ziemi. Jezus ukazywał się uczniom i nie opuścił ich widzimy tu że Jezus, Bóg jest obecny w naszym życiu zawsze, nie tylko wtedy kiedy czynimy dobre uczynki ale w szczególności wtedy gdy grzeszymy, gdy upadamy On pociesza nas i podnosi nas, pomaga wstać i iść dalej by czynić dobro i zmieniać swoje życie na lepsze, by dążyć do świętości