Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-11-10T21:32:53+01:00
Ja jak robilam to napisalam tak

1 Apollon był bogiem 9 muz, słońca oraz medycyny. Zarządzał on wszystkimi chorobami. Był on ojcem Asklepiosa, ten z kolei był uzdrowicielem ciała i dusz, był bardzo wrażliwy.
(krótko zwięźle i na temat;p)

5. Według autora dusza to taka rzecz, która nam służy do cierpienia. Uważa tak dlatego, że w naszych czasach jest bardzo dużo cierpienia nie tylko fizycznego, ale też psychicznego. A powszechnie wiadomo ,że choroba fizyczna pogłębia się przy złym stanie psychicznym. Cierpienie w duchu jest często nawet gorsze od cierpienia fizycznego.
Autor pisze "w schorowanym ciele.rzadko raduje się dusza" jest to poniekąd prawda na szczęście czasami potrafią znaleźć się osoby,które pomagają nam radzić sobie nawet w trudnych sytuacjach.

6. Obecnie literatura na człowieka może wywierać bardzo duży wpływ. Często pobudza naszą wyobraźnie i przenosi nas do innego, często lepszego świata. Gdy czytamy jakąś wesołą opowieść często udaje nam się poprawić sobie humor. Może też działać w odwrotną stronę jednak czasami chwile przemyślenia i spokoju pomagają nam się zrelaksować.
7 4 7