Odpowiedzi

2009-11-09T18:57:26+01:00
Drodzy mieszkańcy Teb !
Proszę nie dziwcie mi się .
Przecież to jest mój brat i wypada mi Go pochować.Więc mi się nie dziwcie .Napewno też tak byście zrobili gdyby to był wasz brat ! :)
2009-11-09T19:51:56+01:00
Szanowni mieszkańcy Teb,
Piszę do Was ten list, ponieważ chciałabym przedstawić wam argumenty co do mojej niewinnosći.
Kierowałam się miłością do Polinejka i za wszelką cenę chciałam aby był szczęśliwy. Pragnęłam, aby mój brat został godnie potraktowany i żeby to uczynić byłam gotowa poświęcić swoje życie. Wcale nie załuję swojej decyzjii. Gdybym sie znalazła znów w takiej samej sytuacji, postąpiłabym tak samo. Uważam że postąpiłam słusznie sprzeciewiając się Kreonowi i bez jego pozwolenia chowając brata. Jestem przekonana że nie miałam innego wyjścia. Pochowanie brata było zobowiązaniem względem rodziny. Czy ktokolwiek z was postąpiłby inaczej ?? Czy gdyby ktoś z waszych bliskich znalazł się w takiej sytuacjii potraktowalibyście to obojętnie ?? Zapewnie nie. Każdy człowiek żywi głębokie uczucie do swojej rodziny i chce dla niej jak najlepiej. Poztym gdyby Antygona postąpiła inaczejokryłaby hańbą siebie i całą swoją rodzinę.
Bardzo kochałam brata i chciałam, aby był godnie potraktowany. Pochowałam go, aby wstąpił do Hadesu i był szczęśliwy. Poztym żaden człowiek nie może sprzecieiwć się prawu boskiemu. Gdybym nie pochowała brata, sama nie trafiłabym do Hadesu i zostałabym surowo potraktowana przez Bogów.
Drodzy mieszkańcy Teb, jestem przekonana ,że dobrze zrobiłam. Kierowałam się własną intuicją i miłością do własnego brata. Pozdrawiam Was.

Antygona

Mam nadzieję że spodoba ci się mój list. ;)
2 5 2