Zadanie z Wosu
str. 34 klasa 1
Opowiedz przedstawioną tu historyjkę obrazkową w formie krótkiej bajki z morałem, zachęcającej do konstruktywnego rozwiązywania konfliktów. Najzabawniejsze opowiastki wraz z obrazkami zamieśćcie w klasowej gazetce.

na pierwszym obrazku sa tak jakby dwa osły kłócace sie o jakis sznur na drugim proboja sobie go wyrwac na trzecim jeden ciagnie w swoja strone drugi w swoja na czwartym sa uwiazane dwa te osly i jakies takie smutne i nad nimi znak zapytania, na piatym jest jeden sam osioł przy krzaku a na szostym ten drugi osiol ale tez sam i przy krzaku..

2

Odpowiedzi

2009-11-09T19:51:02+01:00
Gdy dwa osły stały równo to nie mogły dosięgnąć krzaczku z trawą ale gdy zaczeły sie ciągnąć nawzajem to również nic z tego nie wyszło.Doszli do wniosku aby porozmawiać i ustalili aby razem poszli do jednego krzaczku i razem zjedli i razem z tego skorzystali a potem gdy ten jeden razem zjedli to poszli do drugiego krzaczka i razem jedli.Morał z tego taki że należy rozmawaić a nie się kłócić bo z kłótni nic nie wyniknie a zrozmowy dużo
27 3 27
  • oops
  • Rozwiązujący
2009-11-09T20:39:44+01:00
Tak . to może najpierw powiem że nie wiem czy dobrze zrozumialam. ale moral moze byc taki , ze nie warto sie klocic tylko doprowadzic do rozejmu.

A opowiedziec . z tego co napisane zostalo nie wiele da sie wywnioskowac tyle ze klocili sie o sznurek ;dd xdd ;]
7 2 7